سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
- 18 Jun 2019
14 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاييد خبر اعدام قريب الوقوع حبيب الله لطيفي در روز يكشنبه آينده

جرس: صالح نیکبخت، وکیل حبیب الله لطیفی اعلام کرد که حکم اعدام حبیب‌الله لطیفی دانشجوی کرد زندانی، به او ابلاغ شده و در نظر دارند روز یکشنبه آینده وی را اعدام کنند.

 

به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر درایران، حبیب الله لطیفی که به اتهام محاربه محکوم به اعدام شده است هم اکنون در زندان سنندج به سر می‌برد.


منابع گوناگون از بیماری‌های عفونت روده، ناراحتی قلبی و نارسایی شدید کلیه این متهم خبر داده اند.

 

وی در اول آبان ۸۶ دستگیر شده و به زندان سنندج منتقل شد و یک بار دیگر در تاریخ ۱۷ خرداد امسال حکم اعدام او در سایت های خبری منتشر شد. خانواده این دانشجوی کرد چندین بار تقاضای عفو کرده اند که هنوز به آن رسیدگی نشده است.

 

در جزییات حکم این محکوم به اعدام آمده است که او در ایجاد انفجارهای صوتی در میدان آزادی شهر سنندج و همچنین “سه راهی غفور” در همین شهر مشارکت داشته و از آن فیلم تهیه کرده است. وی همچنین متهم شده که در انفجار اتومبیل دادستان سنندج مشارکت داشته و نیز در حادثه حمله به پاسگاه محله “کانی کوز له” در سنندج شرکت داشته و از آنها فیلم و عکس تهیه کرده است.

 

این اتهامات در حالی است که وکیل وی صالح نیکبخت پیش از این در مصاحبه ای با سایت خبری روزآنلاین گفت که موکلش حبیب لطیفی در دفاعیات خود در دادگاه و در زمان بازجویی این اتهامات را رد کرده و گفته است که در روز انفجار اتومبیل آقای دادستان سنندج و حمله به پاسگاه “کانی کوزله” که منجر به کشته شدن یکی از پرسنل آنجا شد، نه تنها در این حوادث مداخله ای نداشته بلکه در سنندج نبوده و در جایی دیگر به طور مخفی زندگی می‌کرده است.


پیش از این مادر لطیفی در مصاحبه‌ای گفته بود: با اینکه از مسئولان قطع امید کرده ام ولی باز ازآنها می خواهم که احکام اعدام را متوقف کنند. از تمام نهادهای حقوق بشری می خواهم نسبت به اجرای حکم پسرم و دیگر محکوم شدگان به اعدام سکوت نکنند و به داد جوان‌های بی گناه ما و مادران چشم به راهشان برسند. هر لحظه منتظر اجرای حکم فرزندم هستم. من به جایی رسیده ام که بگویم هرکاری می خواهید انجام دهید، فقط پسرم را اعدام نکنید. به درگاه خداوند پناه می برم.
 

ارسال به :