شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ -
- 25 Jan 2020
29 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تقلب استبدادی در هدفمند سازی یارانه ها

 

چرا ماهانه 40 هزار تومان و نه 400 هزار تومان؟ از خود بپرسیم این مبلغ 40 هزار تومان را اینها از کجا آوردند؟

 

  آخر باید حساب و کتابی باشد! مگر این که واقعا بخشش امام زمانی در کار  باشد. مبلغ 400 هزار تومان به آنچه از محل سوبسیدی که تا کنون از در آمد نفت  برای هر ایرانی مصرف میشده بسیار نزدیک تر است تا 40 هزار تومان.

 

    بنا بر محاسبه یک ایرانی دردمند بنام بهمن در سایت "میرویم کانادادرآمد هر ایرانی  سالانه دستکم معادل 1600 و ماهانه 133 دلار در سال 2008  بوده است. از آنجائی که هفت هشتم هزینه های مردم تا کنون از ناحیه درآمد  نفت پرداخت می شده (به فیش قبض برق و آب و تلفن خود نظر کنید) لذا مبلغی  که دولت باید بابت تعدیل حذف یارانه ها بپردازد تا فزونی هزینه فقیرترین  اقشار جامعه ایران را به آنها بازگرداند، ماهانه معادل 116 دلار است.

 

  یعنی این بخشش نیست، بلکه برای این است که کم درآمدترین مردم ایران علی  رغم گرانی سرسام آور کالاها و خدماتی که به دنبال حذف یارانه ها بوجود می  آید، بتوانند مانند سابق گذران زندگی خود را تحمل کنند. یعنی دولت می  بایست ماهانه به حساب هر فرد ایرانی 124 هزار تومان بریزد.

 

 بنابراین مبلغ 40 هزار تومان کمتر از 33% میزانی است که اگر دولت به حساب  کم درآمد ترین مردم بریزد معادل کمبودی خواهد بود که بابت لغو یارانه ها  از کیسه تک تک آنها می رود. پس تعیین آن مبلغ 40 هرار تومان به  جز مقرر  نمودن استبدادی و بخشش امام زمانی نیست.

 

*نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.