سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رد صلاحیت زود هنگام اصلاح طلبان از سوی جنتی
    جرس: سه شنبه صبح تنها دقایقی پس از آنکه خبر اظهار نظر احمد جنتی در باره حضور اصلاح طلبان در عرصه قدرت  منتشر شد ، خبرنگاران چند رسانه خبری در پارلمان ایران تلاش کردند با چند نفر از نمایندگان در این باره صحبت کنند. با این حال هیچ نماینده ای  حاضر نشد از ترس رد صلاحیت در انتخابات بعدی در این خصوص صحبتی بکند.

 

 

اظهارات احمد جنتی چند روز پس از هجمه سنگین تند روها به شروط خاتمی  بیان  و تقریبا به تیتر اول بیشتر روزنامه های پایتخت مبدل شد.

 

 

خواب های بی تعبیر

 

 

شیخ احمد جنتی در این خصوص از خواب های بی تعبیر اصلاح طلبان سخن گفت و پیشاپیش حکم مردودیت جریان اصلاح طلب به لحاظ اقبال عمومی را صادر کرد.

 

 

به باور تحلیلگران ، اظهارات نسینجیده ، رویه معمول آقای جنتی شده است. وی  5 ماه قبل نیز در اظهاراتی در مسجد جمکران گفته بود اسنادی در اختیار دارد که نشان می دهد سران فتنه میلیونها دلار پول از امریکا گرفته اند. وی چندی بعذ از این اظهارات هرگز حاضر نشد اسناد مورد ادعای خود را رو کند

 

 

وی  مدعی شده بود آمریکایی ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون نیز عامل آمریکا در کشورهای منطقه می باشد ، به سران فتنه داده اند.حتی به سران فتنه گفته اند: اگر بتوانید نظام را منقرض کنید تا پنج ملیارد دلار دیگر هم می دهیم.

 

 

وجود حاشیه امن برای احمد جنتی وی را مجاز می کند که هر ادعایی را بی هیچ ترس از پاسخگویی به مرجعی خاص مطرح کند.

 

 

رد صلاحیت زود هنگام !

 

 

با این حال اظهارات روز سه شنبه وی و دست رد محکم به سینه اصلاح طلبان از سوی آقای جنتی نشان داد که نظام تصمیم خود را گرفته و به این ترتیب تکلیف انتخابات آینده از هم اکنون مشخص است.

 

 

شیخ  احمد جنتی روز سه شنبه در باره شروط اصلاح طلبان برای حضور در قدرت گفت بهتر اين است كه آن‌ها همان‌طور كنار بمانند و به كارهايي كه كرده‌اند پاسخ دهند.

 

 

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی به عنوان کسی که حرف اول و آخر را در تعیین رقیبان هر انتخابات می زند تنها چند روز پس از هجمه وسیع به خاتمی ، در یک اظهار نظر زود هنگام آب پاکی رو بر روی دستان همه ریخت و نشان داد که انتخابات آینده نیز همان آش و همان کاسه بوده و بازی سیاسی یکطرفه به سود یک  جریان کما فی السابق جریان خواهد داشت.

 

 

جنتی غیر مستقیم با ذکر عبارت خواص بی بصیرت خاتمی را متهم کرد و گقت: در قضيه سال 88 عده‌اي در داخل كشور به صورت باورنكردني در مقابل نظام ايستادند. برخي از آن‌ها سوابقي داشتند و برخي سوابق نداشتند.احمد جنتی با تکرار سناریوهای جریان های افراطی به سکوت برخی افرار در قضیه درگیری های انتخاباتی اشاره کرد .

 

 

به فاصله یک روز پس از اظهارات آقای جنتی کیهان در روز چهارشنبه بیرحمانه ترین حملات را علیه خاتمی تدارک دید.

 

 

حسین شریعتمداری نوشت : عقب نشيني با حفظ تابلو يكي از محورهاي اصلي فرمول مشترك جين شارپ، ريچارد رورتي و جرج سوروس در كودتاهاي مخملي است. مطابق اين فرمول در صورت شكست كودتاي مخملي، يكي از شخصيت هاي شناخته شده كودتاماموريت حفظ حضور خود در عرصه سياسي كشور را برعهده مي گيرد. نكته درخور توجه در اين فرمول، آن است كه فتنه گر ياد شده نبايد تابلوي اصلي فتنه را پائين بكشد.

 

 

این اشاره کیهان به سید محمد خاتمی نشان می دهد که ضیافتی وسیع  تدارک دیده شده که از الان بر طبل آن کوبیده می شود.

 

 

نکته جالب تر آنکه کیهان به شورای نگهبان توصیه می کند که نمایندگان ملاقات کننده با خاتمی رد صلاحیت شوند.

 

 

شریعتمداری برای یکسره کردن تکلیف معدود  نمایندگان جناح اقلیت مجلس می نویسد : ملاقات هفته گذشته جمعي از نمايندگان فراكسيون اقليت مجلس شوراي اسلامي با آقاي خاتمي را مصداق بارز و بي چون و چراي پشت پا زدن به رأي مردم و حركتي خيانت گونه در همنوايي و همراهي با ستون پنجم دشمنان بيروني ملت تلقي كنيم

 

 

جنتی در حکم نماینده خدا در امر قبض روح !

 

 

 جنتی در ادامه سخنانش گفت: برخي افراد كه از آنها انتظار نمي‌رفت يا كمك كردند يا سكوت رضايتمندانه كردند و در واقع ما شاهد خواص بي‌بصيرت و خواص بابصيرت بي‌ايمان بوديم. برخي بصيرت نداشتند و نمي‌دانستند چه اتفاقي مي‌افتد و ابزار چه كساني شده‌اند. برخي نيز مي‌فهميدند اما تن به اين وضعيت دادند. كساني كه ساكت بودند در جرم‌هايي كه رخ داد بدون استثناء شريك هستند

 

 

دبیر شورای نگهبان حتی پا را فراتر می نهد و در حکم مامور قبض روح ابراز اطمینان می کند که سران فتنه در هنگام قبض روح مجازات خواهند شد. ویhttp://isna.ir/Isna/NewsView.aspx?ID=News-1687634&Lang=P "> گفت:اگر كسي در اين دنيا نتواند آن‌ها را مجازات كند در موقعي كه روح از بدن آن‌ها خارج مي‌شود و از اين دنيا مي‌روند مجازات مي‌شوند. در واقع در آن دنيا مجازات مي‌شوند. مگر اينكه توبه كنند كه نمي‌دانم توفيق توبه پيدا كنند يا نكنند.  

 

نکته مهمی که جنتی گفت

 

 

اما مهم ترین بخش اظهارات جنتی که به نوعی نشان داد شورای نگهبان در امر دستکاری نتایج در انتخابات نقش دارد، هنگامی بود که تائید کرد که خدا اجازه نمی دهد سرنوشت مردم دست عده ای افراد بی بصیرت بیفتد.

 

 

او گفت: خداوند اجازه نمي‌دهد كه سرنوشت اين جوانان به دست عده‌اي جبار و فاسق بيفتد و چنين اجازه‌اي نداده است.

 

 

جنتی ابراز اطمینان می کند که آنها ساکت نمی نشینند و می افزاید : آن‌ها بيكار ننشسته‌اند و نخواهند نشست ولي شعله‌ها فروكش كرده و وضع آرام شد و دلسوزان نظام آرامش قلبي پيدا كردند.

 

 

اظهارات آقای جنتی حاکی از تلاشی برنامه ریزی شده برای  حذف دائمی اصلاح طلبان از عرصه قدرت بود و این امر از لابلای اظهارات اقای جنتی به خوبی نمایان بود.

 

 

وی در همان نشست می گوید: بايد مردم خواص بي‌بصيرت را بشناسند گرچه ممكن است تعدادي از اين مردم از سوابقي كه داشته‌اند سوءاستفاده كنند و بخواهند مردم را فريب دهند. بايد به مردم آگاهي داد و آن‌ها (خواص بي‌بصيرت) با اقداماتي كه انجام داده‌اند يك خط بطلان بر روي كارهايي كه كرده‌اند كشيده‌اند.

 

 

فرمان آتش در سی و دومین سالگرد انقلاب

 

 

سی و  دومین سالگرد پیروزی انقلاب  تا کمتر از یک ماه دیگر از راه می رسد و دبیر شورای نگهبان توصیه می کند که در سخنرانی های سالگرد انقلاب نیز جنگ روانی علیه اصلاح طلبان ادامه پیدا کند تا در حکم تیر خلاص به این جریان باشد.

 

 

رهنمود های وی حاکی از آن است که در کمتر از یک ماه دیگر جنگ بی امان دیگری بر ضد اصلاح طلبان در قالب سخنرانی های دهه فجر به راه خواهد افتاد.

 

 

جنتی گفت: در مقدماتي كه براي برگزاري  مراسم دهه فجر تهيه و تدوين مي‌شود بايد به اين مقولات توجه كرد تا مردم راه خود و مخالفين خود را بشناسند.

 

 

ارسال به :