چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محکومیت نصور نقی پور، وبلاگ نویس و فعال حقوق بشری به ٧ سال حبس
محکومیت نصور نقی پور، وبلاگ نویس و فعال حقوق بشری به ٧ سال حبس

جرس: بنا به گزارش منابع حقوق بشری، نصور نقی پور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیر عباسی به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد.


به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این روزنامه نگار محلی، وبلاگنویس و فعال حقوق بشر همزمان با یورش های سازمان یافته اطلاعات سپاه در ۱۱ اسفند ماه سال گذشته به فعالان حقوق بشر در سراسر کشور، در شهر قزوین بازداشت و به بند دو الف سپاه در زندان اوین منتقل شد.


اتهام این فعال حقوق بشر از سوی قاضی پیر عباسی، "عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران" و "تبلیغ علیه نظام" اعلام شده است.


نصور نقی پور ٢٩ساله و دانشجوی رشته فناوری اطلاعات و پژوهشگر آزاد فلسفه و اندیشه سیاسی است که مدیریت یک سایت آرشیو مقاله فارسی در زمینه های علوم انسانی را بر عهده داشته است.


این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر پس از تحمل ۱۱٠ روز انفرادی در بند دو - الف زندان اوین در سی خرداد ماه سال جاری با تودیع وثیقه صد میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.


گفتنی است او از چهره های قدیمی وب فارسی است و تا کنون کمک شایانی در جهت گسترش محتوای مفید در حوزه سایبر و بسط وبلاگ نویسی انجام داده است. وی مدتی قبل بدلیل فعالیتهایش از محل کار خود اخراج شده بود.


یلدا مظفریان و امیر رئیسیان دو تن از وکلای نامبرده اظهار امیدواری کرده اند که حکم وی در دادگاه تجدیدنظر کاهش خواهد یافت.
 

ارسال به :