شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
16 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حسینیان هم برای حضور اصلاح طلبان در فضای سیاسی کشور شرط گذاشت

جرس: همکار سعیدامامی در قتلهای زنجیره ای برای حضور اصلاح طلبان در عرصه فضای سیاسی کشور شروطی قائل است و می گوید آنان باید رابطه خودشان را با رهبران خطاگری که در این فتنه حضور داشتند،  قطع کند.

 

به گزارش خبر آنلاین، حسینیان که پیش از این حضور اصلاح طلبان در انتخابات را غیر ممکن خوانده بود،  شرط حضور اصلاح طلبان در فضای سیاسی را قطع ارتباط با رهبران خطاکاری دانست که در جریان فتنه حضور داشتند و افزود:اصلاح طلبان باید رابطه خودشان را با رهبران خطاگری که در این فتنه حضور داشتند و فعال بودند وبا خطای خود به دشمن خدمت کردند قطع کنند و رهبران خردمند و عاقلی که بتوانند با حفظ اختلافات سلیقه ای اما با اعتقاد به انقلاب اسلامی و آرمانهای حضرت امام و ولایت پیدا بکنند.در این صورت است که می توانند خود را بازسازی بکنند.
 

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری اخیرا در اظهار نظری برای بازگشت اصلاح طلبان به فضای سیاسی پیشنهاد کرد«به تعریف یک هویت جدید» برای خود بپردازند.«آن‌ها می‌توانند از بدنه خود رهبرانی را برگزینند که سابقه بی‌مهری با نظام و مردم را نداشته باشند. » 


حسینیان که پیش از این در معرفی خود گفته بود " والله ما خودمان یک زمان قاتل بودیم" در پاسخ به این سوال که در میان چهره های اصلاح طلب کسی چه کسی را برای رهبری این جریان پیشنهاد می کنید،گفت: بنده اسم نمی برم و درست هم نیست که اسم ببرم و برای اصلاح طلبان رهبر تعیین کنم، اما قاعدتا اصلاح طلبان نباید در میان چهره های موجود در فتنه نقش داشتند باشند.
 

وی که در جریانات پس از انتخابات، با اظهار نظرهای خود نقش کلیدی در بحرانی کردن فضای جامعه داشت در ادامه گفت: از میان اصلاح طلبان افرادی بودند که در فتنه شرکت نداشتند.
 

رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی همچنین اظهار داشت: بنابراین اگر اصلاح طلبان می خواهند در فضای سیاسی حضور داشته باشند شرط اول این است که کسانی که در فتنه نقش داشتند را از خودشان دور کنند و اعلام برائت و بیزاری کنند و بعد هم خط های قرمز خودشان را مشخص کنند و اعلام کنند که آرمانهای امام راحل را قبول دارند و با این آسیب شناسی و تجدید نظر امکان اینکه اصلاح طلبی بار دیگر در ایران در مسیر معقول و درستی قرار بگیرد وجود دارد.


روح الله حسينيان نماينده تهران، سال گذشته در چنین روزهایی  در نامه‌اي به هيئت رئيسه مجلس تقاضاي استعفا كرد و در نامه خود با اظهار سرخوردگی نوشت: اينجانب نزديك به دوازده سال است كم و بيش در حال مبارزه با جريان انحرافي به اصطلاح‌ اصلاح‌طلبان هستيم. خداوند خود مي‌داند كه چه ظلم ها، فشارها، تهمت‌ها، توهين‌ها و تحقيرها را از اين جماعت شنيدم و ديدم. در اين ميان نصحيت‌ها و زخم‌ زبان‌هاي دوستان را با همه تلخي‌هايش به جان خريديم؛ اما به ياري خداوند كه همه انگيزه‌ام او بوده هرگز احساس ضعف و ناتواني نكردم؛ اما امروز بيش از هر زماني احساس دلشكستگي و سرخوردگي مي‌كنم. 


گفتنی است وی در جریان وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری، تدوین کننده اصلی طرحی بود که به موجب آن محاربان ظرف پنج روز اعدام می شوند.


روح الله (خسرو) حسینیان، نمایندۀ حامی دولت در مجلس شورای اسلامی، پیش از این نیز طی واکنشی تند نسبت به اعلام آمادگی اصلاح طلبان و احزابی چون سازمان مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت برای حضور در انتخابات شوراها، اعلام کرده بود که "اصلاح طلبان نافیِ جمهوریت هستند و اگر پشیمان بوده و خواستار بازگشت می باشند، خیلی دیر است و مردم هیچ علاقه ای به شما ندارند."


حسینیان همچنین در تجمع  هواداران دولت  با بيان اينكه در موقعيتي كه ما در آن قرار گرفتيم، دعواي ما با يك فرد به نام موسوي نيست، تصريح كرده بود:  موسوي كوچكتر از آن است كه امت حزب‌‌الله و نظام بخواهد با آن مقابله كند. وي اضافه كرد: خاتمي هم ضعيف‌تر، پست‌تر، كوچك‌تر و حقيرتر از آن است كه اين امت حزب‌الله و دانشجويان بيدار بخواهند با يك چنين شخص حقيري كه چشمش به دست غرب است، مقابله كنند. حتي هاشمي هم كوچكتر از آن است كه ما بخواهيم با وي مبارزه كنيم. حسينيان با بیان اینکه ما امروز در مقابل يك جريان باخته كه ريشه‌هاي آن در اروپا است قرار گرفته‌ايم، اظهار کرده بود: ريشه‌هاي اين جريان در بي‌ديني و اصلاحاتي كه در كشور شعارش را مي‌دادند، وجود دارد و بايد با اين جريان باطل و ضدخدايي مقابله كنيم.

 


 

ارسال به :