چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
متن کامل نامه استیضاح وزیر راه و اسامی امضاکنندگان منتشر شد

جرس:در پی وقوع سوانح متعدد هوایی و آمار تصادفات بالای جاده ای در کشور و همچنین به دلیل نابسامانی های موجود در وزارت راه و ترابری، گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار استیضاح وزیر راه شدند.


درخواست استیضاح وزیر راه درحالی صورت می گیرد که وی روز گذشته برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در کمیسیون عمران حاضر نشد.

به گزارش الف، بیست و پنج نفر از نمایندگان مجلس طی نامه ای خواستار استیضاح حمید بهبهانی وزیر محترم راه و ترابری شدند. متن این نامه به شرح زیر است:


با توجه به اصل 89 و مواد و 220 آیین نامه
1- وقوع سوانح پی در پی هوائی و اعلام نظر غیر کارشناسانه در خصوص نرمال بودن سوانح هوائی در کشور، مثل سانحه قزوین و سانحه ارومیه

2- استفاده غیرموجه و غیر اقتصادی از ناوگان هوائی مستهلک و غیرقابل اعتماد و در نتیجه وجود تردید در مردم به توانائی های تخصص کشور در زمینه حمل و نقل

3- عدم اجرای قانون برنامه چهارم توسعه در خصوص نوسازی ناوگان هوائی

4- عدم توجه و تبعیت از قوانین بودجه سنواتی 87 – 88 – 89 و دادن قول های فراوان غیرعملیاتی توسط شخص وزیر به طوریکه خود وزیر طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور اظهار داشته اند که بودجه 12 سال آینده، در سفرهای استانی پیش خور شده است.

5- عدم وجود جدیت در اصلاح مسیرها و معابر حادثه خیز کشور که موجب گردیده تا یکی از بالاترین آمار کشتار جاده ای در دنیا به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت گردد.

6- عزل و نصب های پی در پی، مکرر و غیرمسئولانه و عجولانه در وزارت راه به ویژه در سازمان حساس هواپیمایی به طوری که در یکی از معاونت ها در یک و نیم سال گذشته، هر شش ماه یک انتصاب وجود داشته است.

7- کم توجهی به مسیرهای ریلی کشور به طوریکه برای مسیری که قول داده اند تا سال 91 افتتاح شود ، یک دهم اعتبار مورد نیاز منظور و در نتیجه کمترین حد پیشرفت فیزیکی متصور می باشد.

8- کم توجهی به ایثارگران شاغل در وزارتخانه

9- ناتوانی در حل مشکلات پیمانکاران طرف قرارداد با وزارت راه و ترابری که به ورشکستگی و فروپاشی شرکت های مهم راهسازی و عمران کشور منجر شده است.

10- عدم جدیت در رفع عیوب و نواقص نظرات دیوان محاسبات ، سازمان بازرسی و سازمان حسابرسی

11- عدم توجه کافی به ایستگاههای هواشناسی کشور

امضاکنندگان:
1-جاود جهانگیرزاده
2- نادر قاضی پور
3- سلمان ذاکر
4- سلیمان جعفرزاده
5- قسیم عثمانی
6- موید حسینی صدر
7- جلال محمود زاده
8- نورالله حیدری دستنایی
9- امین شعبانی
10- عزیز اکبریان
11- ابوالقاسم رحمانی
12- علی مطهری (شبستر)
13- صمد فدایی
14- شکور اکبرنژاد
15- هادی مقدسی
16- مهدی عیسی زاده
17- علی زنجانی حسنلویی
18- سلمان خدادادی
19- فخرالدین حیدری
20- سیروس برنا بلداجی
21- احمد توکلی
22- حسن کامران
23- سید رضا اکرمی
24- علی اصغریوسف نژاد
25- احمد ناطق نوری
 

ارسال به :