سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آزادی دلیر اسکندری با وثیقه ٧۰ میلیونی

 جرس: بنا به گزارش منابع خبری، دلیر اسکندری فعال مدنی و عضو جبهه متحد کرد، روز سه شنبه ۱٢ بهمن ماه، با سپردن وثیقه ٧۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شد.

 

 

به گزارش منابع خبری جرس، وی ٣۵ روز پیش در جریان اعتراضات به احتمال اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی شهروند سنندجی بازداشت شده و حدود سی روز را در اداره اطلاعات سنندج به سربرد و سپس به زندان مرکزی این شهر انتقال یافت.

 

 

بر اساس این گزارش، اتهامات اسکندری "تبلیغ علیه نظام" و ا"قدام علیه امنیت ملی" اعلام شده است. دلیر اسکندری در زمره دانشجویان سه ستاره است که از ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر منع شده است. وی همچنین از اعضای شورای مرکزی تشکل فرهنگی "کانون ژیانەوە" است که به دستور دادستان سنندج کلیه فعالیتهای آن معلق شده است.

 


لازم به ذکر است تعداد زیادی از فعالان مدنی و سیاسی سنندج برای استقبال از وی به هنگام آزاد شدن در مقابل درب اصلی زندان مرکزی سنندج تجمع کرده بودند

 

 

روز سه شنبه همچنین حسین گوهری و پوریا موسوی، از بازداشت شدگان سیاسی اخیر، از زندان آزاد شدند.

 

پوریا موسوی از فعالین دانشجویی، مدیر روابط عمومی مجله آیین و عضو جبهه مشارکت می باشد، که ۲۷ دی ماه در منزل پدری بازداشت شده بود.

حسین جمشیدی گوهری نیز از اعضای کمپین موج سوم و ستاد میر حسین موسوی بود که شامگاه ۲۸ دی ماه ۸۹ از سوی نیروهای لباس شخصی بازداشت شده بود و روز سه شنبه ۱٢ بهمن ماه از زندان آزاد شد.

 

ارسال به :