سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -
- 10 Dec 2019
11 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برگزاری اجلاس خبرگان در هفته سوم اسفندماه، دورخیز خواص برای حذف هاشمی

جرس: یک عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری اجلاس این مجلس در هفته سوم اسفندماه خبر داد .


به گزارش مهر، احمد خاتمی با بیان خبر فوق، در رابطه با دستور کار این اجلاس گفت: انتخاب هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون های مختلف، در این اجلاس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


گفتنی است طی روزهای اخیر، رسانه های حامیان دولت ادعا کرده اند "درحالیکه گمانه زنی ها برای ریاست آیت الله مهدوی كنی بر مجلس خبرگان شدت گرفته، اما جریان مخالف (حامیان هاشمی رفسنجانی)، برنامه ریزی های گسترده ای برای تخریب و انصراف مهدوی كنی انجام داده است."


در همین راستا خبرگزاری فارس به نقل از جهان نیوز، مدعیِ "تشكیل تیم ویژه علیه كاندیداتوری محمدرضا مهدوی كنی برای ریاست بر مجلس خبرگان" شد و آنرا تحت امر هاشمی رفسنجانی (ریاست فعلی) و حامیان وی ذکر کرد.


این گزارشِ حاکی از "گمانه زنی"، همچنین آورده است "گمانه زنی ها برای ریاست آیت الله مهدوی كنی بر مجلس خبرگان در حالی شدت گرفته كه جریان مخالف، برنامه ریزی های گسترده ای برای تخریب و انصراف آیت الله مهدوی كنی انجام داده است. "


رسانه های حامی حکومت در ادامه مدعی شده اند "اطرافیان هاشمی رفسنجانی در تازه ترین برنامه های خود اقدام به تشكیل یك تیم سیاسی - رسانه ای كرده اند كه تمام هدف این گروه عدم موفقیت آیت الله مهدوی كنی در انتخابات آتی هیئت رییس مجلس خبرگان می باشد."

همچنین ادعا شده است که "گروهی از مسئولان روزنامه ها، برخی اعضای مجلس خبرگان، خانواده هاشمی رفسنجانی و مسئولان ارشد دانشگاه آزاد جزء اعضای این تیم به شمار می روند. "


جهان نیوز در ادامه آورده است که جریان سیاسی - رسانه ای ویژه ای نیز در استانها فعالیت خود را آغاز كرده و عمده ترین محورها برای تخریب و انصراف آیت الله مهدوی كنی در چند حوزه خلاصه شده است. "


همچنین آمده است "این تیم طی روزهای آینده سعی زیادی خواهد داشت تا القا كند مقامات ارشد كشور با ریاست آیت الله مهدوی كنی بر مجلس خبرگان مخالف هستند و بیماری و كهولت سن مهدوی كنی از دیگر محورها خواهد بود."


فارس به نقل از جهان نیوز در این باب می افزاید "ماموریت ویژه ای نیز برای مهدی خزعلی (نویسندۀ منتقد دولت) در نظر گرفته شده و وی مامور است تا مطالبی را علیه مهدوی كنی و برخی اعضای خانواده وی در وبلاگش مطرح كند.
این تیم فعالیت ویژه ای برای لابی با آیت الله مهدوی كنی جهت انصراف وی پیش بینی كرده است تا جایی كه قرار است شدت فشارها بر مهدوی كنی به گونه ای باشد تا ایشان در معذوریت اخلاقی گرفتار شده و وارد عرصه انتخابات هیئت رییسه مجلس خبرگان نشوند. "

این رسانه ها با ادعای اینکه "در رایزنی های انجام شده بیش از ۵۰ تن از اعضای خبرگان موافق كاندیداتوری آیت الله مهدوی كنی هستند"، آورده اند "ترس از حضور مهدوی كنی و بسیج تمام امكانات و اشخاص برای تخریب و انصراف وی در حالی صورت می گیرد كه چندی پیش منابع خبری تاكید كردند علم الهدی در رایزنی هایی كه با جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری داشته، این موضوع را مطرح كرده كه از مهدوی كنی بصورت جمعی درخواست كنیم برای ریاست مجلس خبرگان كاندید شود. "


 

ارسال به :