دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 23 Apr 2018
07 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یک مقام ارشد ارتش جمهوری اسلامی خواستار الگوگیری ارتش مصر از ایران شد

جرس: در ادامه اظهار نظر مقامات جمهوری اسلامی پیرامون اعتراضات منطقه و درحالیکه ارتش مصر بی طرفی خود را در جریان وقایع اخیر آن کشور اعلام کرده، جانشین فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی خواستار آن شد تا "ارتش مصر با الگو گیری از نیروی هوایی ایران در دوران انقلاب، از ظلمات طاغوت خارج شود."


به گزارش ایلنا، سرتیپ عبدالرحیم موسوی روز شنبه در مراسم صبحگاه مشترك یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی، طی سخنانی ضمن تبریك سی‌و‌دومین سالگرد پیروزی انقلاب اظهار عقیده كرد: امسال در شرایطی سالروز ۱٩ بهمن و بیعت نیروی هوایی را گرامی می‌داریم كه در شمال آفریقا به ویژه در كشور مصر موج اسلام‌خواهی و استكبار ستیزی به شدت جریان یافته است.


وی اقدام پرسنل نیروی هوایی ارتش ایران در ۱٩ بهمن سال ۵٧ را "هوشیارانه و از سر تعهد، بصیرت و عشق به ولایت" دانست و گفت: این حركت نیروی هوایی یكی از موثرترین حوادث بر روند پیروزی انقلاب بود و بیعت نیروی هوایی با امام در واقع لبیك عملی و شجاعانه به فرمایش وی بود كه گفت: اسلام برای نیروهای مسلح بهتر از كفر و دامان ملت بهتر از بیگانه است.


وی اظهار عقیده كرد: اقدام نیروی هوایی الگوی عملی و حجتی روشن برای امروز و آینده تاریخ و برای ارتش‌هایی كه بر سر دو راهی تسلیم به اراده خداوند و یا فرمانبری از طاغوت مانده‌اند به شمار می‌آید.


جانشین فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی در ادامه طی پیامی خطاب به همتای خود در ارتش كشور مصر افزود : عزت‌مندی ارتش جمهوری اسلامی امروز برای شما حجت است. نیروی هوایی ما بر سینه طاغوت دست رد زد و ولایت الله را پذیرفت، به جای اینكه در مقابل مردم بایستد در كنار آنها و بلكه پیشاپیش در خط مقدم سپاه از آرمان‌های اسلامی مردم حركت كرد.


جانشین فرمانده كل ارتش در پایان ابراز امیدواری كرد: ارتش مصر نیز با دقت و هوشیارانه به الگوی عملی و حجت روشن (نیروی هوایی ارتش ایران) بنگرد و با تصمیم خدا پسندانه و تاریخی از ظلمات انقیاد طاغوت خارج و به نور الله بپیوندد.


گفتنی است ارتش مصر در جریان حوادث اخیر، ضمن اعلام بی طرفی خود- بنا به وظیفۀ ذاتی ارتش در دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی- با حائل شدن میان حامیان و مخالفات حکومت، مانع بروز کشتار بیشتر شده است.


طی روزهای اخیر مقامات سیاسی، مذهبی و نظامی ایران- به طرق مختلف – ضمن بیان اینکه قیام مردم مصر و کشورهای منطقه ملهم از انقلاب اسلامی ایران است- خواستار الگوگیری از جمهوری اسلامی شده بودند.

ارسال به :