سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
شرایط ناگوار علیرضا فرزانه، زندانی سیاسی در زندان قزلحصار

 جرس: علیرضا فرزانه، از شهروندان معترض به نتیجه انتخابات که چندی است از زندان اوین به زندان قزل حصار منتقل شده است در شرایط بسیار نامناسبی به سر می برد .

 

به گزارش کلمه، با وجود آنکه به دلیل شیوع گسترده آنفولانزا در زندان قزل حصار، اعلام شده بود که این زندان از پذیرفتن زندانی جدید معذور است، علیرضا فرزانه و مسعود آقایی ، فعال ملی مذهبی ششم بهمن ماه ، به آن زندان فرستاده شدند .

 

این زندان شرایط بهداشتی بسیار نامناسبی دارد و زندانیان از امکانات اولیه و رفاهی بهداشتی نیز محرومند .دلیل انتقال این دو زندانی از سوی ماموران زندان اوین عدم تناسب اتهام این دو زندانی سیاسی با بند ۳۵۰ زندان اوین بیان شده است. این در حالی است که بسیاری از زندانیان بند ۳۵۰ اوین از اتهام مشابه آنان تحت عنوان اخلال در نظم عمومی در جریان حوادث پس از انتخابات برخوردارند.

 

شنیده شده است زندان قزل حصار زندانی سیاسی ندارد و ظاهرا این دو نفر ناچار به سپری کردن محکومیت خود در کنار زندانیان جرایم عادی هستند.

 

گفته می شود علیرضا فرزانه در یکی از تجمع های اعتراضی پس از انتخابات دستگیر شده است و به دلایل واهی به این زندان منتقل شده و در شرایط بسیار نامناسبی نگهداری می شود .

ارسال به :