شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ -
- 21 Sep 2019
21 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فراخوان ٩ سازمان سیاسی خارج از کشور به شرکت در تظاهرات سراسری و همگانی

جرس: در ادامه پشتیبانی ها از جنبش آزادیخواهانۀ مردم ایران و حمایت از تجمعات و مراسم روزهای آتی و همچنین بزرگداشت شهدای ٢۵ بهمن، نه سازمان و حزب سیاسی، خواستار شرکت و حمایت عملی ایرانیان سراسر جهان از این تظاهرات شدند.


به گزارش منابع خبری جرس، ٩ سازمان «اتحاد جمهوریخواهان ایران»، «حزب دمکرات کردستان ايران»، «حزب دمکراتیک مردم ایران»، «حزب کومه‌له کردستان ایران»، «جبهه ملی ایران ـ اروپا»، «سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران»، «سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)»، «کميته هماهنگی شورای موقت سوسیالیست‏های چپ ایران» و همچنین «شورای همآهنگی جنبش جمهوریخواهان دمکرات و لائیک ایران»، با امضای فراخوانی خاطرنشان کرده اند:


"خیرش دوباره مردم در روز ۲۵ بهمن در خيابان های تهران و شهرهای مهم کشور، پايه های حکومت را به لرزه در آورد. تظاهر کنندگان با اين خيزش نقطه عطف دیگری در تاريخ جنبش آزاديخواهی ايران رقم زدند و نشان دادند هر گاه اراده کنند قادرند فضای سياسی کشور را متحول سازند.


سران حکومت با ایجاد فضای رعب و وحشت در طی يکسال گذشته، با دستگيری فعالان سياسی، صدور احکام سنگين زندان، سرکوب عريان و راه اندازی اعدام های خيابانی تصور می‏کردند که جنبش اعتراضی را به بايگانی تاريخ سپرده و خيابان‏ها را از اعتراضات مردم خالی کرده اند. ماموران امنيتی و رهبران حکومت چنان از سرکوب مخالفان و نابودی جنبش آسوده خاطر بودند که گمان می کردند، فراخوان دعوت به همبستگی در ميان مردم پژواک موثری نخواهد داشت و می توانند با آرامش خاطر تظاهرات ۲۵ بهمن را مديريت کنند.

تظاهرات گسترده مردم در تهران و شماری از شهرهای بزرگ و کوچک ايران به رهبران جمهوری اسلامی نشان داد که پيروزی استبداد بر آزادی رويايی بيش نيست و آنچه واقعيت دارد حضورمردم در روز ۲۵ بهمن درخيابان ها و طنين شعارهايی است که عليه ديکتاتور سر می‏دهند.


حکومت از خيزش مردم و از ضربه‏ای که خورده است به شدت عصبانی و وحشت زده است. عمق عصبانيت و وحشت را در واکنشی که در رسانه های دولتی و تظاهرات فرمايشی عليه آقایان موسوی و کروبی به راه انداخته اند به روشنی می‏توان ديد. اگر استبدادگران اندکی واقع بين بودند، همين تظاهرات کافی بود تا متوجه شوند با سرکوب و سر دادن شعار برای نابودی اين و آن چهره جنبش، نمی توانند صدای آزاديخواهانه مردم ايران را خاموش سازند.


ما احزاب و سازمان ها با نيروهای آزاديخواه، انجمن‏ها و نهادها و فعالان سياسی که در جهت همبستگی با تظاهرات ۲۵بهمن، خنثی کردن توطئه های حکومت عليه فعالان و چهره های شاخص جنبش و جلب پشتيبانی افکارعمومی جهان به دفاع از استقرار دمکراسی در ايران تلاش می‏کنند، همراه و هم رزم هستيم.

ما از تظاهراتی که در اين راستا سازماندهی می شود، پشتيبانی می‏کنيم و همه ايرانيان و آزاديخواهان را به شرکت در اين تظاهرات که در شهرهای مهم اروپا، آمريکا و استراليا روزهای جمعه ۹ ۲، شنبه ۰ ٣ بهمن و روز يکشنبه اول اسفند همزمان در ايران و خارج از کشور برگزار می شود، فرا می‏خوانيم.


گفتنی است طی روزهای جمعه و شنبه (٢٩ و ٣٠ بهمن ماه)، گروههای مختلفی از ایرانیان و حامیان جنبش آزادیخواهانۀ مردم ایران، در شهرهای مختلف جهان دست به تجمعات مختلفی خواهند زد و روز یکشنبه اول اسفندماه نیز، فراخوانی از طرف سبزها، جهت بزرگداشت شهدای ٢۵ بهمن در تهران اعلام شده است.

 

 

ارسال به :