شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ -
- 29 Feb 2020
05 رجب 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تجمع مردم بابل به رغم فضای بشدت امنیتی شهر

 جرس: به رغم فضای بشدت امنیتی شهر بابل، مردم با برگزاری تجمعاتی یاد شهیدان صانع ژاله و محمد مختاری را گرامی داشتند. 


بر اساس گزارشات رسيده به جرس فضاي شهرستان بابل،  در روز اول اسفند، به شدت امنيتي گزارش شده است.


به گزارش شاهدان عيني چندين دستگاه خودرو زرهي يگان وي‍ژه در جلوي دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل و چند نقطه ديگر اين شهر از جمله خيابان اميركبير، ميدان باغ فردوس، چهارراه شهرباني و خيابان شهاب نيا مستقر بوده است.


گزارش ها حاكي از تجمع گروهي از حاميان جنبش سبز در خيابان اميركبيربوده است. اين تجمع با دخالت سربازان يگان ويژه و نيروهاي لباس شخصي موسوم به انصار منجر به خشونت گرديده است.


يك منبع محلي از بابل به جرس گزارش داده است اين درگيري ها تا ساعت 9 شب ادامه يافته و منجر به شليك تير هوائي و گاز اشك آور از سوي مامورين امنيتي گرديده است. همچنين  از طرفي چند تن از حاميان و جوانان جنبش سبز بابل دستگير شده كه هنوز از مشخصات افراد بازداشت شده خبري در دست نمي باشد.


در درگيري هاي 25 بهمن در بابل بيش از 15 تن از هواداران جنبش سبز دستگير شده بودند. اكثر افراد بازداشتي در هفته گذشته بابل آزاد شده اند. اين افراد پس از آزادي خاطرنشان كردند كه در اداره اطلاعات شهرستان بابل تحت فشار براي اقرار عليه فعالين و شخصيت هاي سياسي و دانشجويي قرار گرفته اند.


در ادامه اين خبر اين منبع محلي در گفتگو با جرس گفته كه در شب هاي گذشته مامورين اداره اطلاعات شهرستان بابل به منزل دكتر علي اكبر سروش عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت مازندران يورش برده و قصد دستگيري اين فعال سياسي را داشتند. گفتني است دكتر علي اكبر سروش كه از حاميان مهندس مير حسين موسوي در انتخابات رياست جمهوري  سال گذشته بوده در هنگام يورش نيروهاي امنيتي در منزل نبوده است. رئيس سابق اداره آموزش و پرورش در اسفند سال گذشته توسط نهادهاي امنيتي بازداشت و مدت 33 روز در زندان اداره اطلاعات ساري و متي كلا بابل تحت فشار و بازجوئي قرار گرفت.


همچنين در ادامه اين خبر از بابل گزارش ها حاكي از شكنجه و تحت فشار قرار گرفتن فعالين دانشجويي زنداني است. گفتني است در بعد از ظهر روز گذشته ايمان صديقي دبير سياسي سابق دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل پس از دستگيري تحت فشار براي گفتن مكان هاي سكونت چند تن از دانشجويان قرار گرفت. به گزارش منابع ياد شده ايمان صديقي پس از دستگيري تحت فشار براي زنگ زدن به چند تن از فعالين دانشجويي قرار گرفت. گفتني است ايمان صديقي برخلاف خواسته مقام هاي امنيتي،پس از تماس با چند تن از فعالين دانشجويي با صداي بغض آلود از فعالين دانشجويي بابل خواست كه تا اطلاع ثانوي در معرض ديد عموم قرار نگيرند. ايمان صديقي عضو شوراي عمومي دفتر تحكيم وحدت و عضو فعال ستاد مهدي كروبي در انتخابات سال گذشته بوده كه براي سومين بار متوالي پس از انتخابات از سوي نهادهاي امنيتي دستگير شد. 

ارسال به :