یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 22 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آقای مکارم، بحرین را رها کنید، تهران مهم تر است
شیعیان ایرانی، هموطنان شما بودند و نشنیدیم که  در این وحشیگری که بر آنان رفت کلمه ای بگوئید.  جناب آقای ناصر مکارم شیرازی

می خواستم با همان القابی که معمولا برای مجتهدین و مراجع تقلید به كار مي برند خطاب تان کنم، ولی یادم افتاد که دولت آقای احمدی نژاد و آقای خامنه ای چنان موقعیت و منزلت مراجع و مجتهدین و روحانیون و عرفا و اهل شریعت و طریقت را بی رنگ کرده اند که ترجیح می دهم که از همان واژه های محترمانه معمول جناب و آقا برایتان استفاده کنم. دفتر حضرتعالی اطلاعیه ای منتشر کرده است که به گمانم شما در جریان آن نباشید، وگرنه برای روحانی شناخته شده ای که از چهل سال قبل در روزنامه های رسمی کشور، مردم و کارگزاران حکومتی را نصیحت می کرد، بعید است که حقیقتی را بداند و چنین به کار انکار آن برآید.


در اطلاعیه دفترتان نوشته شده است: " حوادث بسیار دردناکى در بحرین در جریان است، حاکمان ظالم و حلقه به گوش بیگانگان در آنجا حمام خون به راه انداخته‌اند و شیعیان را که هیچ گناهى جز درخواست احقاق حقوق از دست رفته خود ندارند به وحشیانه‌ترین وضعى به خاک و خون مى‌کشند." حبذا بر این غیرت! مرحبا بر این همدلی! که با شیعیان بحرین کرده اید، چرا که بسیار نیکوست همدلی با مسلمینی که تحت ظلم قرار می گیرند. اما سووال این است که چگونه با این همه فاصله و مسافت، ظلمی که بر گروهی از شیعیان کشوری دیگر رفته است می بینید و ظلم و ستمی بزرگتر را که بر شیعیان هموطن تان رفته است نمی بینید؟
 

شما می دانید که شهید مصطفی غنیان، یک سال قبل، بر بام خانه شان، برای اعاده حقی که توسط حکومت جمهوری اسلامی ناحق شده بود، در حال گفتن کلام خدا، به گلوله بسته شد و کشته شد و او تنها یکی از صد نفری بود که در سال گذشته کشته شدند. او هم از شیعیان بود و پدرش چنان که می دانید از کارکنان بیت رهبری بود و مثل میلیونها مردم تهران فریاد دادخواهی سر داده بود و به همین جرم کشته شد. آیا شکی در شیعه بودن او و میلیونها ایرانی دارید که نه تنها از کشتارشان گله نمی کنید و فریاد نمی زنید، بلکه خود توجیه گر قاتلان و ظالمان و ستمگران می شوید؟ چه فرقی می کند محسن روح الامینی که خودش شیعه بود و پدرش از اهل دین و نزدیکان روحانیت و او را پس از شکنجه و خرد کردن دهانش، کشتند و تا یک سال نه تنها مرگ او را انکار کردند، بلکه از خانواده اش هم خواستند که در عزای فرزند به جای آنکه بگرید مدح رهبر را بگوید. تقریبا همه آنان که در سال گذشته از حق خود دفاع کردند، شیعیان ایرانی و هموطنان شما بودند و نشنیدیم که یک کلمه در این وحشیگری که بر آنان رفت کلمه ای بگوئید.


جناب آقای مکارم شیرازی!


در اطلاعیه دفترتان آمده است که " ما ضمن اینکه جنایات ضد انسانى حاکمان بحرین را شدیدآ محکوم مى‌کنیم از جوامع بین‌المللى مى‌خواهیم که در برابر این جنایات هولناک سکوت نکنند و اجازه ندهند حاکمان خودکامه بحرین دست به هر جنایتى بزنند." الحق که کاری بزرگ می کنید و حق مردمان را می گیرید و امیدوارم این دادخواهی تان را خداوند اجر بدهد. شما علیرغم مقام بلندتان در فقه و تفسیر قرآن، چرا برای مملکت خودتان دل نمی سوزانید؟


چرا اگر درخواست از جوامع بین المللی برای اعتراض به آدمکشی خوب است، دولت ایران چند سال است در مقابل جنایات بی شمار دولت مورد تائید شما، هیچ اعتنایی به هیچ کدام از مجامع بین المللی نمی کند؟ مجامع بین المللی بیش از چند سال است در مقابل آدمکشی ها، تجاوز، شکنجه، زندان، ضرب و شتم خیابانی، کتک زدن نمازگزاران، حصر روحانیون برای ملاقات فرزندان شان، خراب کردن مساجد دراویش، ضرب و شتم دراویش که اتفاقا همه شان هم شیعه و هموطن شما هستند، اعتراض می کنند و شما یک کلمه حرف نزدید و آبروی انسانیت و روحانیت را بردید.


سالها به گوش مستمعین منابرتان رساندید که علی بن ابیطالب فرموده است اگر " خلخال از پای پیرزنی یهودی بکشند جا دارد فرد مسلمان از این ستم دق کند." چند سال است در زندان جمهوری اسلامی به زنان و مردان ظلم می کنند، صدایتان در نمی آید. دو سال است زنی را و دختری را به زندان می برند تا پدرش تحت فشار عواطف به دروغ خود را گناهکار بنامد، دق که نمی کنید هیچ، فریاد نمی زنید، هیچ، حتی شکنجه گر را مورد ملاطفت قرار می دهید.
 

آقای مکارم!


نام تان علت بعثت پیامبر است و گفته اند " بعثت لاتمم مکارم الاخلاق". شما تفسیر نمونه برای مسلمانان نوشته اید، وقتی مردم می بینند در مقابل زشت ترین جنایات در جوار خانه تان سکوت می کنید، و نامه دفاع از شیعیان بحرین را می نویسید، آن هم برای مجامع بین المللی که همه شان از شما و دولت مورد تائید تان و رهبر مورد تائیدتان شاکی هستند، آیا مردم حق ندارند فکر کنند، روحانیت دیگر تمام شد و دیگر آن بزرگانی که ستمدیدگان را پناه می دادند رفتند و همه شان تاجر شکر و لاستیک و چای شده اند.

در تفاسیر شما این حدیث نقل شده که "افضل الجهاد کلمة حق عند امام جائر" بزرگترین جهاد بیان حق است نزد حاکم ستمگر. خودتان بگوئید، شیعه تر از کروبی که اولین حکم اش را از استادتان آیت الله خمینی گرفته دیگر کیست؟ وقتی کلام او را در خانه خودش خفه می کنند، شما را چه به بحرین؟ شما و علمای قم هر کس در کنار رهبر نظام و رئیس جمهور بنشیند و صریحا آنان را مجرم نداند، تا ابد نزد این ملت حرمت نخواهد داشت. صدها زندانی فقط بخاطر گفتن الله اکبر بر پشت بام زندانی اند. صدای تان درآمد؟ دیکتاتورتر از آقای خامنه ای چه کسی را می شناسید؟


در بیانیه دفترتان نوشته شده " اینجانب لازم مى‌دانم شهادت جوانان بحرینى را به همه علماى محترم و مبارز آن سامان و تمام اهالى محترم بحرین تبریک و تسلیت عرض کنم و امیدوارم در پرتو خون این شهیدان عالیقدر خداوند همه مشکلات اهالى محترم را حل فرماید و از دشمنانشان انتقام گیرد." و اتفاقا این حرف را زمانی زده اند که یک مسلمان سنی مذهب توسط اراذل و اوباش حکومت کشته شده و دولت رسما جعل سند کرده و او را بسیجی شهید می نامد. ما از شما نمی خواهیم که در شهادت فرزندان این ملت غمگین بشوید، بحرینیان را بگذارید که خداوند تمام این سکوت کردن ها و دیدن جنایت و هیچ نگفتن را پاسخ خواهد داد.

یک مشت دروغگو برای شما نقل می کنند که بقول برادر توهم زده مان آقای خامنه ای " مردم مصر بخاطر دشمنی با آمریکا و اسرائیل حاکم را کنار گذاشتند." و شما هم باور می کنید. امروز آقای معمر القذافی نزدیک ترین شریک فکری جمهوری اسلامی و حامی مالی تروریست های جهان از لیبی فرار کرد و به ونزوئلا رفت تا پهلوی دیکتاتور دیگری بنشیند. مسلمان تر از قذافی چه کسی است که در مظان قتل امام موسي صدر است؟ امروز نوبت قذافی بود، فردا نوبت بشار اسد هم می رسد. مشکل مردم جهان آمریکا نیست، آمریکا حامی مردم مصر در برابر مبارک بود. مردم جهان در برابر دیکتاتوری ایستاده اند. هیچ فرقی نمی کند که دیکتاتور ولی فقیه باشد یا پادشاه.


از آن روحانی محترم تقاضا می کنم که به دفترشان بفرمایند که دیگر از این بیانیه ها صادر نکنند. این توفان آگاهی که از ایران آغاز شده و اگر در ایران زودتر از همه جا نتیجه نداده، بخاطر حجم عظیم توحش حکومت و بیغیرتی برخي علمای اعلام است، به امید خدا دودمان هر چه دیکتاتور آمریکایی و ضدآمریکایی است به باد می رود.

سید ابراهیم نبوی، دوم اسفند 1389

*نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.
 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.