یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اقدامات شدید امنیتی در آخرین چهارشنبه سال

جــرس: بعد از اینکه جانشین فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد که "متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروزی در زندان نگهداری خواهند شد"، فرمانده نیروی انتظامی نیز امروز هشدار داد که هرگونه خرید و فروش مواد محترقه جرم است و نیروی انتظامی طبق قانون با متخلفان برخورد و آنها را به دستگاه قضایی معرفی می‌كند.

همزمان معاون اجتماعی ناجا نیز اعلام کرد که توصیه می‌كنیم مردم از موادمحترقه استاندارد استفاده كنند.


به گزارش فارس، سردار پاسدار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده کل نیروی انتظامی روز چهارشنبه یازدهم اسفند، در حاشیه همایش تخصصی معاونان اجتماعی نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران گفت: یكی از مؤلفه‌های اساسی برنامه پنجم تقویت قدرت نرم است و یكی از مؤلفه‌های قدرت نرم نیز قدرت اجتماعی است.


فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه "خرید و فروش مواد محترقه جرم است و پلیس طبق قانون با متخلفان به شدت برخورد و آنان را به دستگاه قضایی معرفی می‌كند"، ادامه داد: خوشبختانه نسبت به سال گذشته عرضه مواد محترقه كاهش شدیدی یافته است در این زمینه همكاری اصناف نیز مناسب است كشفیات مواد محترقه نیز كاهش یافته است.


همزمان سردار بهمن كارگر در حاشیه همین همایش (نشست معاونان اجتماعی فرماندهان انتظامی استان‌ها سراسر كشور) درباره تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌‌سوری، ادعا کرد "پلیس با شادی مردم مخالف نیست، بلكه موضوع مربوط به خطراتی است كه در چهارشنبه آخرسال مردم را تهدید می‌كند كه در این رابطه توصیه می‌كنیم مردم از موادمحترقه استاندارد استفاده كنند. "


این مقام ارشد ناجا، با اعلام اینكه متخلفان و مجرمانی كه بازداشت شوند، تا پایان تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند در مورد هدف از برگزاری این همایش گفت: علت اصلی تحلیل وضعیت عملكرد سال گذشته و بررسی وضعیت آینده بوده چرا كه ابلاغ برنامه‌های سال نود به ویژه در حوزه برخورد با جنگ نرم كه دشمن بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، از جمله اهداف برگزاری این همایش است.


گفتنی است هفته گذشته سردار رادان در مورد تمهیدات نیروی انتظامی برای چهارشنبه آخر سال گفته بود: توصیه می شود که بزرگترها در این مراسم مانند گذشته در کنار فرزندانشان بمانند و رفتارهای آنان را کنترل کنند.


جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: در چهارشنبه آخر سال افرادی که با رفتار خطرناک خود برای دیگران مزاحمت ایجاد کنند تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشتگاه خواهند ماند.


رادان مواد منفجره دستی را یکی از خطرناک ترین موضوعات در چهارشنبه آخر سال دانسته و هشدار داد "توصیه می شود تا جوانان به سمت این مواد نروند."

 

ارسال به :