یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سخنگوی جامعه روحانیت از آمادگی مهدوی کنی برای کاندیداتوری ریاست خبرگان خبر داد
جرس: سرانجام پس از ماهها بحث و گفت و گو، آیت‌الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه‌ روحانیت مبارز شب گذشته در جلسه این تشکل اعلام کرد که نامزد انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان می​شود.


 احمد سالک سخنگوی جامعه‌ روحانیت مبارز به ایسنا گفت: در ابتدای جلسه اخبار روز و مسائل داخلی و خارجی به خصوص مسائل خاورمیانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سپس اعضاء به بحث در مورد جایگاه مجلس خبرگان رهبری پرداختند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در ارتباط با حضور آیت‌الله مهدوی کنی در انتخابات هیات رئیس مجلس خبرگان رهبری و درخواست از وی جهت حضور در این انتخابات گفت: به دنبال این درخواست‌ها و تقاضاهای مکرر و با توجه به سابقه‌ آیت‌الله مهدوی کنی و درخواست اعضای جامعه روحانیت مبارز جهت حضور ایشان در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان، ایشان در پاسخ به این درخواست گفتند که می‌آیم.

وی افزود: آیت‌الله مهدوی کنی در این ارتباط به وظیفه‌ شرعی و اعتقادی خود عمل کردند و ایشان همواره بر اساس تکلیف عمل کرده‌اند و هر کجا نیاز بوده حضور داشته است.

این در حالی  است که پیش از این مهدوی کنی از پذیرش کاندیداتوری ریاست مجلس خبرگان خودداری کرده بود.  

طی روزهای اخیر در سایتهای نزدیک به حکومت اخبار کذبی در خصوص کناره گیری هاشمی از کاندیداتوری ریاست خبرگان منتشر شده بود. در همین حال دفتر آیت الله هاشمی با تکذیب این خبر بر عزم جدی وی برای شرکت در انتخابات ریاست خبرگان خبر داده بود. 

ارسال به :