چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ادعای جدید طائب: دشمنان برای ضربه زدن  به وزارت اطلاعات قتل‌هاي زنجيره‌اي را طراحی کردند
.جرس: رئيس سازمان اطلاعات سپاه با ادعای عملكرد موفق جامعه اطلاعاتي كشور در طول سال‌هاي انقلاب اسلامي گفت: حوادثي مانند قتل‌هاي زنجيره‌اي براي ضربه زدن به اين جامعه اطلاعاتي شكل گرفت

 

 

به گزارش  فارس،  حسين طائب رئيس سازمان اطلاعات سپاه در همايش چشمان آسماني ويژه شهداي جامعه اطلاعاتي سپاه كه صبح امروز در سالن 5 آذر برگزار شد، با اشاره به نقش اطلاعات در دفاع از انقلاب گفت: قدرت انقلاب اسلامي كه 32 سال از عمرش مي‌گذرد، قدرت نرم است و امام(ره) در اوايل انقلاب اعلام كردند اطلاعات ما 36 ميليوني است و اين توليد يك قدرت جديد در انقلاب بود. 

وي افزود: اول انقلاب دشمن، باقيمانده‌هاي رژيم شاهنشاهي را سازمان‌دهي كرد و در طرف ديگر، اطلاعات انقلاب اسلامي به سرعت خود را سامان داد و در مقابل آنها ايستاد. به عنوان مثال در تجزيه طلبي كه اين افراد در كردستان انجام مي‌دادند سازمان اطلاعات ايراني به سرعت خود را شكل داد. 

* توده‌اي‌ها به دنبال نفوذ در شبكه سپاه بودند 

طائب ادعا كرد: شبكه مخفي حزب توده متكثر از آدم‌هاي متخصص بود و هيچ سازماني حتي سازمان‌هاي آمريكايي هم فكر نمي‌كردند كه بتوان به آنها ضربه زد چون روس‌ها پشت سر آنها بودند ولي شاهد بوديم جوانان اطلاعاتي انقلاب ايران چه ضرباتي را به اين حزب وارد كردند. توده‌اي ‌ها در ارتش، صدا و سيما و ... حضور داشتند و به دنبال نفوذ در شبكه سپاه بودند. 

وي همچنين به اقدامات منافقين اشاره و خاطرنشان كرد: زماني كه شبكه منافقين دست به اسلحه بردن جامعه اطلاعاتي و مردم ما شهدايي دادند اما به سرعت با آنها مقابله كردند. 

رئيس سازمان اطلاعات سپاه در ادامه با بيان اينكه در دوران دفاع مقدس و اوايل انقلاب يك شبكه جاسوسي توسط آمريكايي‌ها و اسرائيلي‌ها تشكيل شده بود، گفت: اين شبكه جاسوسي با پيشرفته ترين امكانات و نامرئي نويسي‌ها اطلاعات را به آمريكايي‌ها مي‌دادند و زماني كه ما به اين شبكه ضربه زديم اول اعلام كردند كه عامل روس‌ها هستند كه بعد روس‌ها اين موضوع را تكذيب كردند و آمريكايي‌ها از اقدامات اطلاعاتي نيروهاي انقلاب متعجب شده بودند. 

طائب افزود: در زمان جنگ تحميلي به 2 سازمان MI5 و MI6 انگليس ماموريت داده شده بود تا يكي بررسي كند كه كدام شركت‌ها تحريم عليه ايران را مي‌شكند و ديگري هم مامور شده بود پروژه‌هاي ايران را شناسايي كند تا طي چند مرحله به دست خودشان بيفتد كه در اين زمان سازمان اطلاعاتي كشور با هر دوي اين سازمان‌ها برخورد كرد. 

رئيس سازمان اطلاعات سپاه با اشاره به موضوع قتل‌هاي زنجيره‌اي در اواخر دهه 70 و بدون اشاره به نقش مدیران درجه  اول این وزارت خانه،  مدعی شد: براي ضربه زدن به هر نظامي ابتداء سازمان اطلاعات آن را از كار مي‌اندازند و در قتل‌هاي زنجيره‌اي دشمنان مي‌خواستند به سازمان اطلاعات ما ضربه بزنند كه در اين موضوع اطلاعات سپاه وارد شد و در يك عمليات و در يك روز 40 خانه عملياتي يكي از گروه‌هاي مربوط به اين قضيه را شناسايي و عوامل آنها را دستگير كرد. 

گفتنی است حمله به کوی دانشگاه و حوادث کهریزک را هم سال پیش رئیس دولت نهم منتسب به عوامل نفوذی و منافقان کرده بود. 

طائب با بيان اينكه امروز برخوردار از سيستم‌هاي متكثر اطلاعاتي در مورد توطئه‌هاي دشمن هستيم، به ضعف ساختار اطلاعاتی کشور در شناسایی عوامل ترور استادان دانشگاه اشاره نکرد و گفت: امروز دشمن در تلاش است تا مسير اشتباه را پيش روي ما بگذارد ولي مي‌دانيم ويژگي شهدا ما اين بود كه به رهبر اعتقاد داشتند و از او پيروي مي‌كردند و اين رمز پيروزي است و ما هم بايد اين راه را دنبال كنيم. 

ارسال به :