چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بیانیه شدید اللحن آیت الله موسوی اردبیلی خطاب به مسئولان حکومتی
بیانیه شدید اللحن آیت الله موسوی اردبیلی خطاب به مسئولان حکومتی
آيت‌الله موسوي اردبيلي از مراجع عظام تقليد با انتشار بيانيه‌اي ضمن استقبال از قيام‌هاي آزاديخواهانه و عدالت طلبانه ملت‌هاي منطقه، از رفتارهاي خلاف اخلاق تحت عنوان دفاع از اسلام و حكومت اسلامي ابراز نگراني كرده و از مسئولان و آحاد ملت خواستند با التزام به قانون و توجه به حقوق شرعي و قانوني افراد، در جهت رفع كدورت‌ها بكوشند تا عرصه كشور جولانگاه فرصت طلبان داخلي و خارجي نگردد.

ایشان در این بیانیه می نویسند:"براساس هيچ يك از ضوابط شرعي، توهين و افترا به هيچ فرد و گروهي حتي درصورت اثبات جرم وي در محكمه عادله، جايز نمي‌باشد، حال آن كه در شرايط امروز كشور، ناظر و شاهد تبديل آن به روندي عادي و فراگير هستيم وهر شخص مسؤول و غيرمسؤولي به خود اين اجازه را مي‌دهد كه بي‌پروا به هر فرد و گروهي كه خواست اهانت كرده و يا بدون اين كه جرم وي در دادگاه صالحه ثابت شده و مجازات آن تعيين گرديده باشد، وي را متهم كرده و پيشاپيش حكم آن را صادر نمايد و خود را از عواقب آن در امان مي‌بيند. "


به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی، متن كامل اين بيانيه بدين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم - يا أيهاالذين آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس قدمت ما لغد واتقوا الله ان الله خبير بما تعملون

شور و شوقي كه در اين ايام در كشورهاي اسلامي منطقه به چشم مي‌خورد و آزادي خواهي و عدالت طلبي مردمي كه در اين ممالك پس از رهايي از يوغ استعمار و برخلاف آموزه‌هاي جائر و مستبد گرفتار آمده بودند، يادآور خاطرات روزهاي نخستين پيروزي انقلاب اسلامي ايران است و مردم كشورمان اين رويدادها را آشنا با خود مي‌يابند. به يقين تجربه‌هاي ملت ايران در طي بيش از سي سال جمهوري اسلامي، مي‌تواند دستمايه‌اي قوي جهت درس آموزي براي اين حركت‌هاي مردمي باشد.
ولي آنچه باعث نگراني است،‌ رفتارهايي است كه موجب تشويه سيماي نوراني تعاليم متعالي اسلام در پيش ديگران و ابهام آفريني در اسوه بودن آن مي‌گردد. بسي مايه تأسف و تأثر است كه رفتارهايي كه از جانب برخي به نام دفاع از اسلام و حكومت اسلامي انجام مي‌شود، اعمالي برخلاف شرع، قانون، اخلاق و كرامت انساني است و روح عدالت طلبي، حق جويي و آزادي خواهي هر نظام مبتني بر تعاليم اسلامي را تهديد مي‌نمايد.

براساس هيچ يك از ضوابط شرعي، توهين و افترا به هيچ فرد و گروهي حتي درصورت اثبات جرم وي در محكمه عادله، جايز نمي‌باشد، حال آن كه در شرايط امروز كشور، ناظر و شاهد تبديل آن به روندي عادي و فراگير هستيم وهر شخص مسؤول و غيرمسؤولي به خود اين اجازه را مي‌دهد كه بي‌پروا به هر فرد و گروهي كه خواست اهانت كرده و يا بدون اين كه جرم وي در دادگاه صالحه ثابت شده و مجازات آن تعيين گرديده باشد، وي را متهم كرده و پيشاپيش حكم آن را صادر نمايد و خود را از عواقب آن در امان مي‌بيند. بي شك اين بليه آتشي است كه اگر محدود و خاموش نگردد، دامنگير خرد و كلان شده و نه تنها اعتماد مردم به نظام را دچار تزلزل مي‌نمايد كه آشفتگي و هرج و مرج اجتماعي را سبب مي‌گردد و چشم اندازي تيره و تار در پيش رو به تصوير مي‌كشد و چه بسا كه موجب سخط الهي و نزول بلا گردد. ان السمع و البصر و الفواد كل اولئك كان عنه مسؤولاً.

اميد است كه مسؤولان محترم و آحاد ملت شريف ايران با يادآوري ارزشهاي گرانقدر اسلامي و با سرلوحه قرار دادن اجراي عدالت همراه با رأفت و رحمت و التزام به قانون و توجه به حقوق شرعي و قانوني افراد، جهت رفع كدورت‌ها بكوشند و دوستان قديم از در آشتي در آيند و سوابق مجاهدت‌ها و نيك‌خواهي‌ها از ياد نرود و عرصه كشور جولانگاه فرصت‌طلبان داخلي و خارجي نگردد.

والسلام عليكم و رحمه الله

عبدالكريم موسوي اردبيلي

12/12/89

 

ارسال به :