چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پزشکان: زندانی سیاسی، محسن دکمه چی حداکثر تا سه ماه دیگر زنده خواهد بود

جــرس: بنا به گزارش منابع حقوق بشری، پزشکان به دلیل پیشرفت بیماری سرطانِ محسن دکمه چی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، از وی قطع امید کرده‌ و اعلام کرده اند که این زندانی سیاسی بین یک تا سه ماه دیگر بیشتر زنده نخواهد ماند.


به گزارش ارکان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه، پس از مجموعه اعتراضات زندانیان سیاسی حاضر در بند و همینطور فشار افکار عمومی و وضعیت رو به وخامت محسن دکمه چی، پزشکی متخصصی وی را در درمانگاه زندان رجایی شهر معاینه کرد و فارغ از نبود امکانات پیشرفته پزشکی در آن مکان، نظر خود را پیشرفت زیاد بیماری سرطان ایشان و قطع امید از درمان وی اعلام کرد، این پزشک به دکمه چی گفته است بین یک تا سه ماه دیگر زنده نخواهد بود.


این در حالیست که از مدت‌ها پیش محسن دکمه چی بنا بر تشخیص پزشکان بایستی در بیمارستانی خارج از زندان تحت شیمی درمانی قرار می‌گرفت و عدم رسیدگی به موقع، موجب پیشرفت بیماری سرطان وی شده است.


محسن دکمه چی به سرطان پانکراس از نوع بدخیم آن مبتلا شده و هم اکنون وضعیت جسمانی فوق العاده وخیمی دارد تا جایی که طی روزهای گذشته حتی قادر به غذا خوردن و انجام کارهای شخصی خود نیز نبوده است.


هم چنین علائم بیماری به شدت در ظاهر این زندانی سیاسی بروز یافته و حتی شکمش متورم شده است.


لازم به یادآوری ست این بازاری زندانی که از کمک کنندگان به خانواده های زندانیان سیاسی محسوب می شد، به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
 

ارسال به :