سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
درج خبر جعلی فوت هاشمی رفسنجانی در سایت مجلس خبرگان
درج خبر جعلی فوت هاشمی رفسنجانی در سایت مجلس خبرگان
جرس: سايت دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري مورد حمله سايبري قرار گرفته و خبري جعلي درگذشت هاشمی رفسنجانی در آن منتشر شده است.

 

 به گزارش خبرگزاري فارس، سايت دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري امروز چهارشنبه مورد حمله سايبري قرار گرفته و خبري جعلي مبني بر درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني روي آن منتشر شده است. 

در اين خبر كه با انتشار تصويري جعلي نيز همراه است، درگذشت رئيس سابق مجلس خبرگان رهبري از سوي هيئت رئيسه و اعضاي اين مجلس تسليت گفته شده است. 

محسن هاشمي رفسنجاني فرزند آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، تأكيد كرد كه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در صحت و سلامت كامل به سر مي‌برند. 

اين خبر همچنين از سوي دفتر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و رضاسليماني مدير كل روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز تكذيب شده است. 

آيت‌الله قرشي نماينده مجلس خبرگان رهبري نيز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تأكيد كرد: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني صبح در كمال صحت و سلامت در مجلس خبرگان رهبري حضور داشته است. 

در همین حال، محمد هاشمي مسئول دفتر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، ضمن تكذيب خبر منتشر شده بر روي سايت دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري مبني بر درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: بنده دقايقي پيش خدمت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني بودم و وي در سلامت كامل بسر مي‌برد و حال وي هم هيچ مشكلي ندارد. 

محمد هاشمي در پاسخ به اين سؤال كه واكنش آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به خبر منتشر شده بر روي سايت دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري چه بود، گفت: زماني كه بنده اين خبر را به آقاي هاشمي گفتم ايشان فقط خنديدند. 

گفتنی  است صبح امروز خبر  زیر برای ساعتها در سایت خبرگان رهبری بود:روح پرفتوح حضرت آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی ، رئیس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار و همراه دیرینه حضرت امام  مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی، بامداد امروز براثر عارضه قلبی به دیار باقی شتافت.

در پی اعلام این خبر، هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری طی پیامی وفات این عالم ربانی و  دانشمند فرزانه را به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و بیت معظم ایشان تسلیت و علو درجات را برای آن مرحوم مسئلت نمودند. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم‏
من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضى نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا
 مجاهد بزرگ انقلاب ، سیاستمدار فقید و دانشمند فرزانه و سرباز صادق و فداكار دين و قرآن، عالم پارسا و پرهيزكار، حضرت آیت الله جناب آقای اکبرهاشمی رفسنجانی  امروز براثر بیماری رحلت فرمودند. اين نه اولين و نه آخرين بارى است كه دلى نورانى و سرشار از عشق و ايمان و وفادارى به آرمانهاى بلند الهى و انقلاب اسلامی، را از دست میدهیم. او مانند ديگر مردان حق از روزى كه قدم در راه انقلاب نهادند همواره سر و جان خود را براى نثار در راه خدا بر روى دست داشتند. به فرموده حضرت امام (ره):هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.
از دوران تحمل شکنجه های سخت طاغوت و تا سالها صبرو تدبر و فرماندهی جنگ تحمیلی و پس از آن دوران سازندگی ایران اسلامی، و در سالهای اخیر تدبیر و فرزانگی و سیاست مداری ایشان ،سالها شاهد آمادگى و فداكارى اين انسان پاك نهاد و مصمم و شجاع بوده و انقلاب اسلامی  صدها خاطره از ایثارها و از خود گذشتگى او حفظ كرده‏است. ایشان فردی وفادار به انقلاب و نظام بودند که ماخود شاهد جانفشانی های ایشان بوده ایم.

رحمت و فضل بيكران الهى بر روح پرفتوح این دانشمند فرزانه وحکیم انقلاب اسلامی باد. هیئت رئیسه و اعضای مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی ایران رحلت اين بنده‏ى برگزيده‏ى خدا را به ملت ايران بخصوص به ياران حضرت امام خمینی (ره) ، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ايثارگران جبهه‏هاى نور و حقيقت و به خانواده‏ى گرامى و فداكار و بازماندگان محترم ایشان سليت و صميمى‏ترين درود خود را بر روح پاك ایشان ثار مى‏نمایند.
والسلام على عباد الله الصالحين‏
مجلس خبرگان رهبری
89/12/18

 

 

 

ارسال به :