شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعضای مجلس خبرگان خواستار محاکمه و مجازات رهبران جنبش سبز شدند
جــرس: اعضای مجلس خبرگان رهبری، روز چهارشنبه ۱٨ اسفند ماه، در دومین روز از اجلاس سالانه خود، طی بیانیه ای شدید اللحنی، ضمن تبریک به مردم کشورهای منطقه به دلیل قیام های آزادیخواهانه، اعترضات مردمی و خیزش های عمومی در ایران را "اغتشاش، بی ‌نظمی و حرمت‌شکنی توسط فتنه گران" نامیده و همزمان خواستار محاکمه رهبران جنبش شدند .


این بیانیه یک روز پس از حذف اکبر هاشمی رفسنجانی از ریاست آن مجلس و انتصاب محمدرضا مهدوی کنی به ریاست آن صادر می شود.


به گزارش تارنمای این نهاد حامی رهبر جمهوری اسلامی، خبرگان رهبری در بیانیه خود رهبر جمهوری اسلامی را یک "نعمت الهی" توصیف کرده و مردم ایران را به "قدرشناسی بیشتر" از او فرا خواندند.


اعضای مجلس خبرگان، درحالیکه از خیزش های مردم منطقه تمجید کرده و آنرا از ثمرات و تبعات انقلاب ایران ذکر کردند، به جنبش سبز مردم ایران و حمایت آنها از قیامهای منطقه حمله کرده و مدعی شدند:
" ایجاد هرگونه اغتشاش، بی نظمی و حرمت شكنی چه به عنوان برخورد با بی بصیرتان جامعه و چه برای همراهی با فتنه گران جز هم نوایی با دشمنان قسم خوردهی ملت ایران و جدایی از خیل عظیم مردم مؤمن و انقلابی، معنای دیگری نمی تواند داشته باشد."


این بیاینه همچنین حامیان و رهبران جنبش را با لفظ "فتنه گران" و "سران فتنه" مورد حمله قرار داده و اعلام کرد "به خصوص حركت مذبوحانه عدهای عوامل بیگانه و خائن به وطن را كه در روز ٢۵ بهمن ماه سال جاری اتفاق افتاد محكوم نموده و ضمن تشكر از تلاش نیروهای امنیتی در برقراری امنیت شهروندان، از قوه محترم قضائیه مصرّاً خواستاریم سران فتنه گر و عوامل اصلی اغتشاش را هر چه سریعتر محاكمه و به مجازات قانونی برسانند."


گفتنی است بعد از پیروزی مردم مصر و تونس در قیامهای ضد استبدادی، در راهپیمایی روز ۲۵ بهمن ایران، سبزها با شعار "مبارک، بن علی، نوبت سید علی"" خواستار کناره گیری آقای خامنه ای مانند زین العابدین بن علی و حسنی مبارک، رهبران مصر و تونس از قدرت شده بودند.


به گزارش دبیرخانه مجلس خبرگان، بیانیه اعضای آن همچنین خاطرنشان می کند "به اندیشمندان جهان اسلام یادآور می شویم كه موقع امتحان است و آبرو و حیاتتان در گرو سربلندی در این امتحان، این شمایید كه میتوانید در كنار اسلام و مردم باشید و یا خدای ناكرده جانب حكومتگران ظالم و از خدا بیخبر را بگیرید. شرایط كنونی بهترین وقت است كه اتهام شعار «نحن مع من غلب» را از دامن خود پاك كنید و در صف مردم قرار گیرید و خلاء رهبری را در بین آنان پر كنید و با جمع كردن آنان زیر پرچم توحید، اجازه ندهید عوامل استكبار میوه ی این حركتهای مبارك را بچینند و یا آنان را به سمت و سوی دیگری جهت دهند. "


اعضای خبرگان پیرامون اکبر هاشمی رفسنجانی که از ریاست و کاندیداتوری آن مجلس کناره گیری کرده و تحت فشارهای حاکمیت حذف شده است، نوشت: "ضمن تقدیر و تشكر از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سالها مسئولیت در مجلس خبرگان و اخلاق كریمانه و سعه صدرشان در رابطه با آیه الله مهدوی كنی، برای ایشان كه دارای سوابق درخشانی در عرصه ی علم و عمل میباشند؛ در سنگر ریاست خبرگان آرزوی توفیق داریم. "

متن کامل این بیانیه بشرح زیرست:

 

بيانيه ي نهمين اجلاس رسمي مجلس خبرگان رهبري "دوره ي چهارم"

 
 
أَ لَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ اَصلُها ثابِتٌ وَ فَرعُها فِي السَّماءِ تُوتِي اُكُلَها كُلَّ حِينٍ بِاïِذنِ رَبِّها وَ يَضرِبُ اللّهُ الاَمثالَ لِلنّاسِ لَعَلَّهُم يَتَذَكَّرُونَ
شجره ي طيبه ي انقلاب اسلامي كه به دست توانمند حضرت امام «رضوان الله عليه» در دلهاي مستضعفان جهان غرس شد، هر لحظه به اذن خدا ثمر ميدهد و پيوسته آثار اين شجره ي طيبه و فرآورده هاي هدايتگرانه ي آن شكوفاتر خواهد بود، چنانچه در آغاز سي و سومين سالگرد تولد اين حركت الهي، بخش وسيعي از جهان اسلام عليه ظلم و ستم به پا خاسته و نداي آزادي خواهي و اسلام طلبي را فرياد ميزنند.
مجلس خبرگان رهبري ضمن تبريك ايام سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي به همه ي آزادي خواهان و به ويژه به ملت خداجو و متدين ايران در پايان نهمين اجلاس خود در ارتباط با مسايل جاري كشور نكاتي را متذكر ميشود:
1. حضور با صلابت و دشمن شكن شما مردم خداجوي و با بصيرت ايران اسلامي را در راهپيمايي 22 بهمن ارج نهاده و صميمانه تشكر مينماييم و خداوند را شاكريم كه افتخار نمايندگي كساني را داريم كه همواره با صبر و بصيرت فراگير و انقلابي خود توانستهاند پشتوانه ي عظيم انقلاب اسلامي باشند و در مقابل فتنه آفريني هاي مستمر منافقان داخلي و هجمه هاي سنگين خارجي؛ بهترين مواضع را اتخاذ نمايند. شما مردم انقلابي، با حضور ميليوني خود، در صحنه هاي مختلف، نشان داديد كه پيشاپيش بسياري از نخبگان حركت ميكنيد.
2. انقلاب اسلامي در عمر 32 ساله ي خويش، هيچگاه از دشمني مستكبران و استعمارگران نياسوده است، امّا به لطف الهي از دسيسه ها و دام هاي آنان با موفقيت رسته است. به يقين سبب اين همه موفقيت جز لطف الهي، رهبري هوشمندانه ي نظام و بصيرت و استقامت مردم، چيز ديگري نميتواند باشد. مجلس خبرگان رهبري با رصد كردن هميشگي وضعيت داخلي و خارجي نظام، هر روز بيشتر از پيش صلاحيت و شايستگي رهبري را در مديريت جامعه ي اسلامي و به ويژه در خنثي سازي توطئه هاي دشمنان خارجي و عوامل داخلي آنان، مشاهده ميكند و به پاس نعمت گرانقدر مقام معظَّم رهبري، خاضعانه خداوند منان را شكرگزار است و پيوسته به انتخاب شايسته ي خود مي بالد و ضمن بيعت مجدد با معظَّم له؛ طول عمر با عزت و موفقيت رهبري عاليقدر نظام اسلامي را از خداوند منان طلب ميكند و مردم خداجوي ايران را به قدرشناسي بيشتر از اين نعمت الهي توصيه مينمايد و مسئوليت روحانيت و حوزه هاي علميه را بعد از سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري به استان قم و فرمايشات داهيانه ي ايشان، در راستاي تحول، رشد و بالندگي مضاعف، يادآور ميشود.
3. در موقعيت كنوني كه انقلاب اسلامي با صلابت تمام، پنجه در پنجه ي استكبار انداخته و در بخش اسلامي عربي خاورميانه و شمال آفريقا عوامل بيگانه را به خاك مذلت ميكشاند؛ همگان را به وحدت و اخلاق سياسي دعوت ميكنيم، ايجاد هرگونه اغتشاش، بي نظمي و حرمت شكني چه به عنوان برخورد با بي بصيرتان جامعه و چه براي همراهي با فتنه گران جز هم نوايي با دشمنان قسم خوردهي ملت ايران و جدايي از خيل عظيم مردم مؤمن و انقلابي، معناي ديگري نميتواند داشته باشد. به خصوص حركت مذبوحانه ي عدهاي عوامل بيگانه و خائن به وطن را كه در روز 25 بهمن ماه سال جاري اتفاق افتاد محكوم نموده و ضمن تشكر از تلاش نيروهاي امنيتي در برقراري امنيت شهروندان، از قوه ي محترم قضائيه مصرّاً خواستاريم سران فتنه گر و عوامل اصلي اغتشاش را هر چه سريعتر محاكمه و به مجازات قانوني برسانند.
4. ضمن تقدير از خدمات سه قوه و به خصوص دولت محترم در اجراي موفق برنامه ي خطير هدفمند كردن يارانه ها، دقت و احتياط در نحوه ي اجراي طرح را خواهانيم و از حسن همكاري مردم صميمانه تشكر مينماييم و موفقيت بيشتر دولت و مردم را در همه ي زمينه ها از درگاه خداوند مسألت مينماييم و به مردم شريف ايران اطمينان ميدهيم كه هدفمند كردن يارانه ها گامي اساسي در بهروزي زندگي هموطنان خواهد بود. انشاءالله.
5. همت بلند دانشمندان و نخبگان توانمند ايراني را در فتح قله هاي رفيع علم و دانش ارج مينهيم و اين موفقيتها را به آنان تبريك ميگوييم و ترور ناجوانمردانه ي برخي از دانشمندان اين عرصه را به دست عوامل مزدور موساد و سيا محكوم نموده و ضمن تبريك و تسليت شهادت اين عزيزان؛ به سران استكبار يادآور ميشويم كه با ارتكاب چنين اعمال زشتي نه تنها قادر نخواهند بود ملت فهيم ايران را از راه خود باز دارند؛ بلكه به شهادت رساندن هر يك از آنان رويشي عظيم را در علم و تقوي به دنبال خواهد داشت كه جز شرمندگي دشمنان دستاورد ديگري نخواهد داشت.

6.
پيوستن موج عظيم ملتهاي مسلمان را به جنبش بيدارگرايي اسلامي، تبريك گفته و آنان را به كسب بصيرت بيشتر و صبر و استقامت در برابر دشمنان، دعوت نموده و به آنان توصيه مينماييم كه: «وَ لاتَهِنُوا وَ لا تَحزَنُوا وَ اîَنتُمُ الأعلَونَ اِن كُنتُم مُومِنِينَ» و آنان را مژده ميدهيم كه: «ألا انَّ نَصرَ اللهِ قَريب» و از استكبار جهاني اكيداً ميخواهيم از مداخله در امور كشورهاي به پاخاسته ي اسلامي پرهيز كند.
7. به انديشمندان جهان اسلام يادآور ميشويم كه موقع امتحان است و آبرو و حياتتان در گرو سربلندي در اين امتحان، اين شماييد كه ميتوانيد در كنار اسلام و مردم باشيد و يا خداي ناكرده جانب حكومتگران ظالم و از خدا بيخبر را بگيريد. شرايط كنوني بهترين وقت است كه اتهام شعار «نحن مع من غلب» را از دامن خود پاك كنيد و در صف مردم قرار گيريد و خلاء رهبري را در بين آنان پر كنيد و با جمع كردن آنان زير پرچم توحيد، اجازه ندهيد عوامل استكبار ميوه ي اين حركتهاي مبارك را بچينند و يا آنان را به سمت و سوي ديگري جهت دهند.
8. ضمن تقدير و تشكر از خدمات آيت الله هاشمي رفسنجاني طي سالها مسئوليت در مجلس خبرگان و اخلاق كريمانه و سعه ي صدرشان در رابطه با آيه الله مهدوي كني، براي ايشان كه داراي سوابق درخشاني در عرصه ي علم و عمل ميباشند؛ در سنگر رياست خبرگان آرزوي توفيق داريم.
در پايان، ياد و خاطرهي امام بزرگوار، يادگاران امام و مرحوم دكتر بروجردي داماد ايشان و شهداي انقلاب اسلامي و همه ي شهيدان جنبش بيدارگرايي اسلامي را گرامي داشته و مسلمانان منطقه را به پاسداري از اين خونهاي گرانبها توصيه مينماييم.
و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمين و نسأله أن يعجل في فرج مولانا صاحب الزمان(عج)

مجلس خبرگان رهبري
18/12/89
 
 

 


 

 

ارسال به :