پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یورش ماموران حکومتی به شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری محسن دگمه چی

جــرس: بنا به گزارش منابع حقوق بشری، برگزاری مراسم خاکسپاری زندانی سیاسی محسن دگمه چی، که روز دوشنبه بر اثر بیماری و عدم رسیدگی جان باخت، با یورش نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به خانواده و حاضرین مواجه شد، که قصد دستگیری شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری را داشتند.


به گزارش «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»، روز چهارشنبه دهم فروردین ماه، جمعیت زیادی در بهشت زهرا حضور یافتند تا مراسم خاکسپاری محسن دگمه چی،  را برگزار کنند، که در ساعات پایانی مراسم، ماموران با هجوم به برخی شرکت کنندگان، قصد بازداشت آنها را داشتند، که جمعیت حاضر به مقابله با آنها بر خاسته و از دستگیری ممانعت نمودند .


كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها نیز اعلام کرد که افرادی که در بهشت زهرا برای مراسم تدفین وی گرد آمده بودند، بسیار زیاد بوده و مدام شعار هیهات من االذله از سوی آنها سر داده شده است.


گزارش «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» همچنین افزود "نیروهای امنیتی ولی فقیه که تعداد آنها بیش از صد تن تخمین زده می شد، از بدو شروع مراسم خاکسپاری اقدام به ایجاد مزاحمت برای حاضرین نمودند و حتی اقدام به توهینهای زننده به خانم های حاضر در این مراسم نمودند."


هنوز از تعداد بازداشتی های احتمالی این مراسم، خبری منتشر نشده است .


گفتنی است بعد از جانباختن زندانی سیاسی «محسن دگمه چی»، خانواده وی همراه با تعدادی از اقوام نزدیك و سایر بستگان آن مرحوم، شامگاه سه شنبه در مقابل بیمارستان مدرس تهران تحصن کرده و خواستار دریافت پیكر وی از مسئولین شده بودند.


زندانی سیاسی مرحوم محسن دگمه چی، شامگاه دوشنبه (هشتم فروردین) به دلیل عدم رسیدگی پزشكی و وخامت اوضاع جسمانی، در حالیکه از زندان به بیمارستان منتقل شده بود، جان باخت.

 

ارسال به :