سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر دفاع جمهوری اسلامی: دولتمردان بریتانیا، به جای اظهارنظر بهتر است عذرخواهی کنند

جــرس: وزیر دفاع جمهوری اسلامی در واكنش به اظهارات اخیر وزیر دفاع انگلیس گفت: دولتمردان این كشور بجای این اظهارات مشمئزكننده كه نتیجه‌ای جز تشدید نفرت عمومی ندارد، از مردم منطقه عذرخواهی كرده و بیش از این علیه منافع ملی آنان اقدام نكنند.


به گزارش فارس، سردار احمد وحیدی در واكنش به اظهارات اخیر ویلیام فوكس وزیر دفاع انگلیس مبنی بر اینكه "در صورتی كه ایران برنده تحولات كنونی منطقه باشد، نه تنها برای منطقه بلكه برای امنیت جهان عامل خطر خواهد بود"، گفت برنده اصلی بیداری اسلامی، مردم مسلمان و آزاده منطقه هستند كه از سیاست‌های استعماری، استبدادی و مداخله‌جویانه آمریكا و انگلیس به ستوه آمده‌اند و برای رهایی از سلطه آنان قیام كرده‌اند.


وحیدی با بیان اینكه كشورهای غربی بویژه آمریكا و انگلیس كه دارای ماهیت جنگ‌طلبانه، مداخله جویانه و سلطه‌گر هستند، بر اثر تحولات منطقه و حركت‌های مردمی ضدسلطه آنان، سردرگم و مبهوت شده‌اند، گفت: آنان دچار تناقض‌گویی شده‌اند، از طرفی تحولات منطقه را حركتی برای آزادی و اصلاحات اعلام می‌كنند، اما در عین حال اظهار می‌دارند در صورتیكه ایران برنده تحولات منطقه باشد، امنیت جهانی به مخاطره می‌افتد. اگر سمت و سوی تحولات منطقه به سوی آزادی ملتها و اصلاحات است، پس نگرانی آنان از چیست؟


وی افزود: البته برای ما روشن است كه علت اصلی نگرانی آنان قطع شدن دست آنان از ذخایر و منابع سرشار منطقه است كه با قیام و پایداری ملتها در حال تحقق است. مطمئناً هوشیاری مردم منطقه مانع از سوء استفاده قدرتهای سلطه‌گر از تحولات اخیر خواهد شد و تلاشهای تفرقه‌افكنانه آنان را ناكام می‌كند.


وحیدی در ادامه تاكید كرد: "سابقه سیاه استعمار پیر انگلیس نشان می‌دهد كه آنان نه نگران حقوق بشر هستند و نه آزادی و استقلال كشورها و ملتهای منطقه را محترم می‌شمارند. جنایات بیشمار آنان در اقصی نقاط جهان، تولید انبوه سلاح‌های كشتار جمعی و حمایت بی‌قید و شرط از رژیم تروریستی و هسته‌ای اسرائیل و برخورد خشونت‌آمیز آنان با مردم كشور خودشان گواه این مدعاست. "


وزیر دفاع دولت دهم در بخش دیگری از سخنان خود، اظهارات مقامات غربی در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ایرا، با هدف "انحراف افكار عمومی جهان از مطالبات بر حق مردم منطقه" ذكر كرد و افزود: "تكرار این ادعای دروغ، اهداف دیگری نیز دارد كه از جمله سرپوش گذاشتن به خطرات ناشی از انبار سلاح‌های هسته‌ای رژیم غاصب صهیونیستی است كه كل منطقه را تهدید می‌كند. "


وحیدی در پایان خاطرنشان كرد: ملت ایران و ملت‌های منطقه در طول تاریخ شاهد اقدامات ضدبشری و ضدایرانی دولت انگلیس بوده و همین موجب انزجار و نفرت ملت‌های منطقه از دولت انگلیس شده‌ است. دولتمردان این كشور بجای این اظهارات مشمئزكننده كه نتیجه‌ای جز تشدید نفرت عمومی ندارد، از مردم منطقه عذرخواهی كرده و بیش از این علیه منافع ملی آنان اقدام نكنند.
 

ارسال به :