چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تصميم احمدی نژاد براي عزل سه وزير پس از ترور دانشمندان هسته اي
جرس: جلسه اخیر اعضاي شوراي شهر تهران و محمود احمدي نژاد پشت پرده های مهمی داشت.

 

به گزارش جرس، اگرچه این جلسه به گفته مهدي چمران براي بررسي مسائل مرتبط با شهر تهران از جمله قيمت حمل و نقل عمومي برگزار شده بود اما گويا پشت پرده هاي ديگري نيز داشته است. به گفته منابع آگاه، احمدی نژاد در اين ديدار علاوه بر تاكيد بر راي بالاي خود در انتخابات اخير كه آن را رقمي در حدود 35 ميليون نفر تخمين زده اعلام كرده كه او پس از انتخابات خود را در سيبل قرار داده و اكنون نيز از وضعيت پيش رو به ستوه آمده است.
محمود احمدی نژاد همچنين در اين ديدار به اعضاي شوراي شهر گفته است كه پس از ترور دانشمندان هسته اي قصد داشته تا سه وزير دفاع، كشور و اطلاعات را بركنار كند اما صبر پيشه كرده و تلاش داشته تا وضعيت را بهبود بخشد.
او خطاب به اعضاي شوراي شهر كه در اين ديدار بر بازگشت او به جلسه هاي هيات دولت تاكيد داشتند گفته است:« شما چطور از من مي خواهيد كه بيش از اين صبور باشم. اختيارات من در دولت در حد تعيين و تغيير وزير بود كه اين اختيار نيز حالا از من سلب شده است.»
برخي اعضاي شوراي شهر در اين ديدار از رفتار كنوني احمدی نژاد حمايت كرده و برخي ديگر نيز از او خواسته اند تا در بهبود وضعيت پيش آمده پيش قدم باشد.
احمدي نژاد چند بار  در اين ديدار بر آمار 35 ميليوني خود تاكيد داشته و گفته است كه حتي در برابر اعلام آمار كمتر راي واقعي اش نيز سكوت كرده است.
اين روزها گروه هاي مختلفي به عنوان پا در مياني براي ديدار با محمود احمدي نژاد، براي ديدار و گفت و گو به سراغ او مي روند.
گفتنی است آخرین جلسه هیات دولت  در غياب او به ریاست محمدرضا رحیمی معاون اول برگزار شد و حیدر مصلحی، وزير اطلاعات در اين جلسه حضور داشت.
هفته گذشته پس از انتشار خبر موافقت احمدی نژاد با استعفای مصلحی از وزارت اطلاعات رهبر ايران مخالفت خود را در ابتدا مستقیما به احمدی نژاد منعکس كرد که پس از عدم وجود عکس العمل مناسب از سوی وی در نامه ای به تاریخ سی فروردین رهبری مستقیما از مصلحی خواستند به وزارت اطلاعات بازگشته و با قوت به کار خود ادامه بدهد.
احمدی نژاد از آن تاریخ هیچگونه اظهار نظری در خصوص ادامه کار مصلحی نداشته و در سفر کردستان از همراه كردن وی با هیات دولت خودداری كرد..
برخی گزارشهاي تایید نشده از ملاقات رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری با احمدی نژاد برای هماهنگ كردن وی با خواست رهبری حکایت دارد، که ریاست احمدی نژاد بر جلسه  دولت با حضور مصلحی، می توانست خط پایانی بر این شایعات و پایان ناهماهنگی ها باشد.
گزارش هاي دریافتی همچنان از ادامه ناراحتی احمدی نژاد از تحمیل وزیر اطلاعات به وی حکایت می کند.

 

ارسال به :