جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ -
- 22 Nov 2019
23 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فراخوان کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان به مناسبت روز جهانی کارگر

جــرس: در آستانه روز جهانی کارگر و در حمایت از بیانیۀ شورای هماهنگی راه سبز امید پیرامون بزرگداشت این روز، کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز- شاخه کردستان نیز، طی بیانیه از تمامی تشکل ها، نهادها، فعالین کارگری و همچنین سبزها خواسته است "ضمن بزرگداشت روز جهانی کارگر، با شرکت در اعتصابات و حرکت های اعتراضی ۱۱ اردیبهشت، همبستگی خود را تقویت نمایند."


به گزارش منابع خبری جرس، متن بیانیۀ کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز- شاخه کردستان، به مناسبت اول ماه مه – یازدهم اردیبهشت و روز جهانی کارگر، به شرح زیر است :


پیرو بیانیه های شورای هماهنگی راه سبز امید و تشکل های مختلف کارگری به مناسبت روز جهانی کارگر، کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز- شاخه کردستان، حمایت خود از کارگران کشور را اعلام کرده و خواستار پاسخ به مطالبات این قشر مولد است. واضح است که بزرگ ترین موانع دستیابی به خواست های صنفی و مدنی کارگران و دیگر اقشار جامعه، حاکمیت نامشروع و دولت متقلبی است که با شعار رایحه خوش خدمت و آوردن پول نفت بر سر سفره های مردم روی کار آمده است، اما، ناتوان از تأمین نیازهای اولیه زندگی مردم است. دیگر برای مردم روشن است که اتهاماتی نظیر قشری بودن جنبش سبز، عدم طرح مطالبات دیگر اقشار و قومیت ها در آن، وجود شکاف بین نیروهای اجتماعی و ناتوان جلوه دادن آنان در پیوستن به بدنه جنبش سبز و ... از اساس نادرست است.

به همین دلیل، این کمیته، ضمن قدردانی از حمایت کارگران از جنبش سبز و احترام به مطالبات مطرح شده از سوی تشکل های مختلف کارگری، با تمام توان در جهت تحقق این خواسته ها تلاش می کند و اساساً شعار آن، رفع کلیه اشکال تبعیض و ارتقای وضعیت حقوق انسانی شهروندان مبتنی بر موازین جهانی حقوق بشر است. چتر گسترده جنبش سبز، علاوه بر کارگران، معلمان، کشاورزان، دانشجویان، بازاریان، زنان، دانش آموزان و ... را نیز در بر می گیرد و این جنبش خود را موظف به پیگیری مطالبات تمامی اقشار جامعه می داند.


لذا، کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز- شاخه کردستان، از تمامی تشکل ها، نهادها، فعالین کارگری و همچنین سبزها می خواهد ضمن بزرگداشت روز جهانی کارگر، با شرکت در اعتصابات و حرکت های اعتراضی ۱۱ اردیبهشت، همبستگی خود را تقویت نمایند.


نهم اردیبهشت ٩۰
 

ارسال به :