سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
احمدی نژاد: کوتاه نخواهم آمد، چون بعد از من سراغ رهبری می روند

جــرس: در ادامه چالش های میان حامیان رهبری و جریان دولت، و همزمان با حملاتِ بدون وقفۀ اصولگرایان به دولتی های مغضوبِ حامیانِ ولایت، یکی از وبلاگ نویسان نزدیک به احمدی‌نژاد، از دیدار خود با رئیس دولت، خانه نشینی او و تاکید وی مبنی بر اینکه "دیگر کوتاه نخواهم آمد"، خبر داده است.


همزمان یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس، از دخالت مجدد رهبری در این زمینه خبر داده و گفت رهبری از رییس مجلس خواسته است از اظهارات اختلاف‌انگیز در صحن علنی جلوگیری شود، اما علی رغم این تاکید، متاسفانه برخی نمایندگان این مباحث را مطرح می‌کنند و رییس مجلس هم به اینها وقت را می‌دهد. "


به گزارش آئین نیوز، تارنمای نزدیک به حامیان دولت، مجتبی ناوندی، از حامیان رئیس دولت در وبلاگ خود نوشته است "وقتی شنیدیم احمدی‌نژاد در محل كار خود حاضر نشده، به اتفاق چند نفر دیگر از دوستان به دیدار وی رفتیم. با توجه به شرایط جامعه و برای آنكه موجب التهاب نشویم، تاكنون درباره آن جلسه نه چیزی نوشتم و نه در جمعی درباره محتویات آن سخن گفتم؛ دستور آقا (رهبری) نیز این بود كه جامعه در آرامش باشد و در راستای منویات مولایم... نمی‌خواستم درباره خانه نشینی «مالک» (احمدی نژاد) سخنی بنویسم. اما جریان اقتدارگرا برای آنكه در ظاهر از دستور رهبری تبعیت كرده باشد ولی در باطن اهداف خود را پیگیری نماید، روزهای اخیر با ارسال شعرهای خاص توهین آمیز در قالب پیامك، سعی كرد به حزب‌اللهی‌ها نشان دهد، احمدی‌نژاد مقابل آقا ایستاده است؛ برای همین تصمیم گرفتم بخشی از صحبت‌های روز شنبه احمدی‌نژاد را منتشر كنم. با دوستان در این زمینه مشورت كردم و نتیجه نهایی این شد كه بر اساس استخاره عمل كنیم. جواب استخاره، "انّا فتحنا لک فتحا مبینا"؛ پس در نوشتن این مطلب مُصرتر شدم. "


اما در دیدار با احمدی‌نژاد چه گذشت؟
این حامی رئیس دولت ادامه می دهند "...چهره‌اش هیچ شباهتی به چهره یک فرد خانه‌نشین نداشت؛ چند دقیقه‌ای از شرایط كنونی گفت؛ بارها تاكید کرد كه آمده‌ایم خاكریز حضرت آقا باشیم؛ اما هدف آنها این است كه خاكریز را بزنند و بعد از ریختن خاكریز، به سراغ خود آقا بروند ولی بنده كوتاه نخواهم آمد، چون اینجا بحث احمدی‌نژاد نیست بلكه هدف نهایی آنها، خود آقا است... "


این حامی احمدی نژاد همچنین نوشته است "اما این بار ظاهرا روز گفتن ناگفته‌های احمدی‌نژاد فرارسیده است و وی تصمیم دارد در یک برنامه زنده تلویزیونی اسنادی درباره توطئه‌ها و مفاسد گذشته و همچنین برنامه‌های آینده این گروه كه مدت‌ها است برای تامین منافع خود، آرامش را از مردم گرفته‌اند، ارائه دهد كه انشاالله رسانه ملی هم همكاری خواهد كرد. .. البته قصد انتشار این مطلب را نداشتم، ولی شرایط به سمتی پیش رفت كه هم مردم مطمئن شدند كه دكتر در خانه مستقر شده است و هم اقتدارگرایان با استفاده از پیامک، القای دوگانگی در حاكمیت كردند..."


دیداری از نوع دیگر، اما مجددا بی نتیجه
در حالیکه مقامات ارشد جمهوری اسلامی و خطیبان نمازها طی روزهای اخیر سعی داشتند اوضاع را آرام و بدون اختلاف نشان دهند، با اینحال منابع خبری جرس گزارش داده اند که چند شب قبل احمد جنتی دبیر شورای نگهبان (به نمایندگی از رهبری) به دیدار محمود احمدی نژاد به منزلش رفته و از وی خواسته بود که نسبت به رهبری تمکین کند. احمدی نژاد با دلخوری پاسخ داده است : من به رهبری بدهکار نیستم! که کوتاه بیایم.

وی گفته بود: "اولا کسی که توانست بساط اصلاح طلبان را جمع کند من بودم. ثانیا انرژی هسته ای را من به اینجا رساندم. ثالثا هدفمند کردن یارانه ها را که هیچ کس زیر بارش نمی رفت من برعهده گرفتم و اجرا کردم. من چرا باید کوتاه بیایم؟ یک عزل و نصب وزرا در اختیار من بود که آن هم بحمدالله از من گرفته شده است."


گفتنی است این منبع خبری گفته است که میانجیگران رهبری مجددا به دیدار محمود احمدی نژاد رفته اند، که وی حاضر به دیدار با آنها نشده است.


پاسخ به اظهارات رئیس دولت از تریبون نماز
این منبع خاطرنشان کرده است که خطبه نماز جمعه روز گذشته سید احمد خاتمی در تهران مبنی بر اینکه هر کاری، از جمله سه مورد فوق در کشور انجام شده است با حمایت و مدیریت مستقیم رهبری امکان پذیر شده است در حقیقت پاسخ به ادعاهای محمود احمدی نژاد در دیدار فوق الذکر است.


در برنامه زنده همه چیز را خواهم گفت
بنا به گزارش منابع خبری، هفته گذشته گزارش رسیده بود که محمود احمدی نژاد قرار است طی یک برنامه زنده تلویزیونی، برخی موارد را مورد بازگویی قرار دهد، اما وی اواخر هفته اعلام کرده است که در صورت ضبط شده بودن این برنامه در آن شرکت نخواهد کرد.


خروج هنرمندان اصولگرا از سالن
طی روزهای اخیر همچنین بعد از آنکه  به ادعای سایتهای حامی حکومت، بیش از ۵۰ نفر از مدعوین و هنرمندان در جشنواره فیلم «كیش» در اعتراض به حضور اسفندیار رحیم مشائی، مشاور رئیس دولت، سالن همایش را ترك كردند، فرج الله سلحشور، یکی از سینماگران جریان اصولگرا، این اقدام را "اعتراض و پاسخی" به عملكرد و رفتار و سخنان دولتی ها ذکر کرد. این در حالی است که برخی منابع خبری از خروج سه نفر از سالن گزارش داده بودند. 


تداوم چالش
در دو هفته گذشته، انتقاد از حلقه های نزدیک به رئیس دولت، بعد از ماجرای برکناریِ استعفاگونۀ وزیر اطلاعات و مداخلۀ رهبری در ابقای وی، که مقاومت و مخالفت رئیس دولت را در پی داشت، به حمله به مجموعۀ دولت و در راس آن محمود احمدی نژاد و دو مشاور وی، رحیم مشایی و علی اکبر جوانفکر (مدیر عامل ایرنا) منجر شد و رئیس دولت کماکان با گذشت نه روز - به نشانۀ قهر - از حضور در جلسات هیات دولت و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی خودداری کرده است.


در ادامه حملات حامیان رهبری به باند احمدی نژاد، خبرگزاری ایسنا پنجشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) گزارش داده بود:
"در حالی که قرار بود غلامحسین الهام (مشاور رئیس دولت) بعد از نماز مغرب و عشای چهارشنبه در مسجد سجاد مشهد سخنرانی کند، برغم حضور وی در این مسجد، مراسم لغو شد و گویا مخالفت شورای تامین و فرمانداری مشهد دلیل این اتفاق بوده است."


دارد پژمرده می شود
گفتنی است در ادامۀ چالش های میان حامیان رهبر جمهوری اسلامی با مجموعۀ دولت و در راس آن محمود احمدی نژاد، مشاور رسانه ای وی روز گذشته در شرح وضعیت روزهای اخیر احمدی نژاد، در وبسایت رسمی خود اظهار داشت "او اینک خیلی تنهاست. خیلی دل نگران است. او به همه اثبات کرده است که نگران خودش و آنچه که گرگ‌ها در داخل و خارج ممکن است برسرش بیاورند، نیست... او دردمند است، گویا خاری در گلویش فرو رفته است. نه می‌تواند آن را فروبرد و نه می‌تواند آن را برون کشد."


فاطمه آلیا: رهبری خواسته است اختلافات در مجلس مطرح نشود، اما...
به گزارش برنا نیوز، فاطمه آلیا، عضو هیأت رییسه فراکسیون اصول‌گرایان مجلس نیز، روز گذشته با اعلام این خبر که رهبری از رییس مجلس خواسته است از اظهارات اختلاف‌انگیز در صحن علنی جلوگیری شود، گفت: علی رغم این تاکید، متاسفانه برخی نمایندگان با اعلام اینکه می‌خواهند در مورد بودجه صحبت کنند، و در این زمینه وقت می‌گیرند، اما در نهایت مباحث اختلاف انگیز را مطرح می‌کنند و متاسفانه رییس مجلس این وقت را می‌دهد.


این نماینده مجلس با بیان اینکه بنده گفت‌وگوی دو ساعته ای با احمدی‌نژاد داشته‌ام، گفت: "رییس‌جمهور کار خود را ادامه می‌دهد و شایعاتی مانند استعفا، شرط ‌گزاری و صحبت‌هایی که ضد ‌دولت انجام می‌شود، در زمانی که وی و طرفداران‌شان سکوت کرده‌اند، همه در جهت اهداف ضد انقلاب است."


اما همچنان ادامه دارد
علی رغم تاییدات و تکذیبات، در نهایت اینکه محمود احمدی‌نژاد نه تنها همچنان بر موضع قبلی خود مبنی بر برکناری وزیر اطلاعات پافشاری کرده و حاضر نیست با وی همکاری کند، بلکه شروطی دیگر همچون برکناریِ سعید جلیلی از دبیری شورای امنیت ملی و همچنین ارتقا پست اسفندیار رحیم مشایی به معاونت اولیِ خود را نیز برای بازگشت وضعیت به حالت عادی مطرح کرده است.
 

ارسال به :