چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ثمره هاشمی از نامه احمدی نژاد به علی لاریجانی خبر داد

جــرس: در راستایِ تمردِ دولت از مصوبه مجلس مبنی بر تشکیل وزارت ورزش، و در حالی كه معاون محمود احمدی نژاد هفته قبل از بلاموضوع شدن نامه رئیس دولت به رهبری در این خصوص خبر داده بود، امروز دستیار ارشد احمدی نژاد از نامه وی به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درباره "مشكلات احتمالی ناشی از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان" و تشکیل وزارتخانه جدید خبر داد.


طی هفته های اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت کنترل بیشتر دستگاههای کشور، دستور به تشکیلِ وزارتخانه ورزش و جوانان را داده بودند، که دولت کماکان از آن شانه خالی می کند.
در همین راستا، معاون احمدی نژاد نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی نوشته و خواستار مداخلۀ وی در این امر به نفع خود شده بود، که با عدم پاسخ دفتر رهبری مواجه و در جریانٍ چالش های اخیر میان حامیان و دفتر رهبری با نزدیکانِ رئیس دولت، این نیز به مُحاق رفت.


به گزارش فارس، سیدمجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس دولت، در حاشیه جلسه چهارشنبه ٢۱ اردیبهشت هیأت دولت، در جمع خبرنگاران درباره تشكیل وزارت ورزش و جوانان گفت: "احمدی نژاد نامه‌ای را خطاب به رئیس مجلس تهیه كرده كه قرار است برای علی لاریجانی بفرستد و در این نامه مشكلات احتمالی ناشی از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تبیین شده است. "


ثمره هاشمی افزود: اگر در نتیجه این نامه نگاری، تغییری در این زمینه به وجود آید، اعمال می‌شود و در هر صورت دولت مصوبه مجلس شورای اسلامی را اجرا خواهد كرد.


این چهره نزدیک به رئیس دولت، درباره دور جدید گفت‌وگوهای ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: ایران از اینكه كشورهای 1+5 مجداً رویكرد مذاكره را تعقیب می‌كنند، استقبال می‌كند اما اراده بر این است كه در گفت‌وگوها در چارچوب عدالت و احترام متقابل پیگیری شود، تا مشكل حل شود.
وی درباره زمان و مكان جدید مذاكرات هم توضیح داد: با توجه به بیان رئیس‌جمهور، خواست جمهوری اسلامی ادامه مذاكرات در استانبول است و ایران بر این پیشنهاد تأكید دارد اما از پیشنهاد غربی‌ها اطلاع ندارم.


دستیار ارشد رئیس دولت، درباره اظهارات احمد توكلی نماینده تهران و رئیس مركز پژوهش‌های مجلس كه گفته بود بخشی از بودجه معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری در راستای جلوگیری از فعالیت‌های انتخاباتی "جریان انحرافی" حذف شده، با بیان اینكه چنین مطلبی را نشنیده است اما در عین حال گفت: كسی كه چنین سخنی را مطرح كرده باید برای ادعای خود مستند و استدلال ارائه كند.
 

ارسال به :