شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بازداشت محسن قلعی، فعال مطبوعاتی و خبرنگار سیاسی نشریه «عطر یاس»

جــرس: بنا به گزارش منابع خبری جنبش سبز، محسن قلعی خبرنگار سیاسی هفته نامه «عطر یاس»، بدون هیچ دلیل موجهی در روز آزادی قلم و بعد از مراجعه حضوری به دادسرای اوین باز داشت شد.


همزمان منابع حقوق بشری گزارش دادند که روز بیست ویکم اردیبهشت ماه، مریم بهرمن فعال جنبش زنان در شیراز بازداشت شده است.


به گزارش سامانه خبری- تحلیلی «کلمه»، محسن قلعی خبرنگار سیاسی هفته نامه «عطر یاس»، بدون دلیل موجهی در بعد از مراجعه حضوری به دادسرای اوین باز داشت شده و ماموران امنیتی برای انتقال قلعی به تهران، به دفتراین هفته نامه در اراک یورش بردند و بدون هرگونه مجوزی، آن محل را تفتیش کردند.


این گزارش افزود افرادی نا شناس برای بردن قلعی بدون هیچ گونه حکم قضایی به اراک مراجعه کردند اما مسولان امنیتی استان هر گونه ارتباط با این افراد ناشناس را رد کرده و از حضور آنها اظهار بی اطلاعی کردند.


ماموران اعزامی از پایتخت، همچنین به تفتیش منزل قلعی پرداخته و کامپیوتر و بخشی از وسایل وی را همراه خود بردند.


بر اساس این گزارش، آنها سپس با توسل به بازپرس شعبه اول دادسرای اراک و ارسال احضاریه، بدون درج اتهام و با اخذ تعهد از پدر قلعی موفق شدند وی را با بهانۀ "فقط چند سوال"، به تهران بکشانند.


گفتنی است از زمان حضور محسن قلعی در دادسرای اوین تا کنون هیچ اطلاعی از وی در دست نیست و وی
توسط افرادی که خود را وابسته به قرار گاه ثارالله تهران می دانند به تهران احضار و بدون اعلام قبلی و هرگونه حکم جلب و یا احضاریه ای بازداشت شده است.


قلعی از خبر نگاران سیاسی استان مرکزی و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی می باشد.


مریم بهرمن فعال جنبش زنان بازداشت شد
همچنین سایت مدرسه فمنیسیتی اعلام کرد که روز چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه نود، مریم بهرمن فعال جنبش زنان در شیراز بازداشت شده است.


بر اساس این گزارش، ساعت هفت و نیم صبح امروز چند تن از ماموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت به منزل این فعال اجتماعی مراجعه کرده و بعد از سه ساعت بازرسی منزل (اتاق شخصی) و ضبط بعضی از اموال شخصی،‌ از جمله تلفن همراه، چند جلد کتاب، لپ‌تاپ و...، وی را به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" بازداشت کرده‌‌اند.


از وضعیت و سرنوشت و محل نگهداریِ این فعال مدنی، خبری در دست نیست و گزارش جدید منتشر نشده است.


ارسال به :