یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ -
- 26 Jan 2020
30 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
احمدی نژاد: هیچ مشكلی در كشور نداریم

جــرس: محمود احمدی نژاد، طی یک مصاحبۀ تلویزیونی در شبکه دو صدا و سیما، درباره اختلافات سیاسی بین مجلس و دولت در زمینه ادغام وزارتخانه ها گفت که "مشکل اساسی وجود ندارد و رابطه دولت و مجلس خوب است و این بگو و مگوها نیز طبیعی و شیرین است. بالاخره مجلس و دولت نظر می‌دهند و تفاهم می‌کنند. اگر تفاهمی هم ایجاد نشد، با اشاره رهبری مشکل حل می‌شود. در جمهوری اسلامی مشکلی در روند اداره کشور وجود ندارد."


رئیس دولت با توجه به اخراج سه وزیر کابینه، خود را "سرپرست وزارت نفت" خواند و ادعا کرد که "هیج وزارتخانه ای الان بدون سرپرست نیست" و افزود که بحث بین دولت و مجلس، بحث اجرای قانون بوده و مشکل اصلی بحث اجرایی این طرح و مشکلات اجرایی است.


به گزارش فارس، محمود احمدی نژاد در برنامه ای که از فعالیت های اقتصادی و سیاسی دولت خود دفاع می کرد، همچنین اجرای طرح هدف‌مندی یارانه ها را "افتخار آمیز" خواند؛ اما شاره ای به افزایش سرسام آور قیمت اکثر کالاها و خدمات نکرد.


وی مدعی شد که علیرغم انتقادها از اجرای این طرح چه در داخل و چه در خارج، از جمله "تبعات سنگین و بحران" در صورت اجرای آن، "ملت ایران در این زمینه کار بسیار بزرگی انجام داد" و "
هیچ مشكلی در كشور" وجود ندارد. 

گفتنی است بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که اجرای هدف‌مند کردن یارانه ها باعث ایجاد افزایش قیمتها از جمله انرژری و افزایش تورم شده است.


وی بدون توجه به وضعیت بحرانی اقتصاد کشور، مدعی "تلاش دولت در راستای کنترل تورم" شده و گفت "قسمتی از تورم، تورم طبیعی است که ما داشته‌ایم و قسمتی از آن نیز تحت تاثیر عوامل گوناگون و از جمله تورم جهانی است."


وی پیرامون مشکلات اقتصادی در کشور و بیکاری های گسترده مدعی شد که دولتش "حدود یک میلیون و هفتصد هزار شغل ایجاد کرده است که پیش بینی می شود دولت بتواند این میزان را تا سطح دو میلیون شغل بالا ببرد که در عمل می تواند در آینده بیکاری را در کشور از بین ببرد."

احمدی نژاد همچنین مدعی شد که طرح‌های مختلف اقتصادی و مسکن اجرا شده از سوی دولت بدین معنی است که در سال ۱۳۹۲ دیگر مشکل مسکن وجود نخواهد داشت. این در حالی است که گزارش ها از ایران از افزایش قیمت مسکن و یا اجاره خانه ها خبر می دهند.


او درباره اختلافات سیاسی بین مجلس و دولت در زمینه ادغام وزارتخانه ها گفت که مشکل اساسی وجود ندارد و رابطه دولت و مجلس را خوب توصیف کرد.

به گفته رئیس دولت، بحث در خصوص شرح وظایف وزارتخانه های ادغام شده و مسایل مربوط به آن (که مورد درخواست مجلس ایران است) می‌تواند طولانی باشد و باعث شود که در عمل اولا این طرح با تاخیر انجام شود آنگونه که در دولتهای گذشته میسر نشد و ثانیا در فعالیتهای اجرایی دولت هم در عمل اختلال ایجاد کند.

او گفت: "اگر فرض می‌کردیم شرح وظایف برای این ادغام‌ها اول در دولت تصویب شود و بعد به مجلس برای تصویب برود، کارهای اداری فشل می‌شد و مشکل ایجاد می‌کرد. ممکن بود زمان زیادی ببرد و روند یک ساله داشته باشد. ما تصمیم گرفتیم این روند را در دولت زودتر آغاز کنیم و وزارتخانه‌ها را ادغام کنیم."


احمدی نژاد همچنین در خصوص اختلافان بین دولت و مجلس گفت که بحث وزارتخانه ورزش نیز "در مسیر" قرار دارد اما دولت ابهاماتی دارد که باید حل شود. او در خصوص این "ابهامات" جزئیاتی ارایه نکرد.


رئیس دولت با اشاره به تشكیل وزارتخانه ورزش و جوانان گفت كه اخیرا با توافق صورت گرفته بین دولت و مجلس كمیته‌ای مشترك برای برخی اصلاحات در این زمینه تشكیل شده تا پس از رفع ابهامات، دولت این وزارتخانه را تشكیل دهد.

وی با بیان اینكه ادغام وزارتخانه‌ها آرزوی ٢۵ ساله بوده كه این دولت آن را محقق كرده است، گفت: در حال حاضر خودم سرپرست وزارت نفت هستم.


محمود احمدی نژاد همچنین بدون اشاره به درگیری های چند روز اخیر مدعی شد "جمهوری اسلامی تنها یا معدود كشوری است كه سیستم آن به گونه‌ای است كه در اداره امور بن‌بستی وجود ندارد و بحث‌های كارشناسی هم خوب است."


وی بار دیگر ادعا کرد: اطلاعات دقیق دارم كه بن لادن مدتها قبل آمریكایی ها بن لادن را دستگیر می كنند و بعد هم مریضش می كنند و وقتی كه بن لادن مریض بود او را می كشند تا خرج انتخاباتشان كنند. 


احمدی نژاد بدون پرداختن به اختلاف با رهبری ادامه داد:  ولی به عنوان رهبر و ملت به عنوان پیگیری كننده و عمل كننده مهم هستند . ولی بدون ملت دست بسته است و ملت بدون ولی سرگشته و متفرقند . 


 

ارسال به :