جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ -
- 17 Jan 2020
21 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پرداخت سهام عدالت به ۹ میلیون نفر در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸
جــرس: پس از گذشت دو سال از انتخابات ریاست جمهوری مهندسی شده و هشدار اصلاح طلبان مبنی بر تقسیم سهام عدالت در میان مردم برای جلب رای، نمایندگان مجلس با اعتراف به این مساله، طرح تحقیق و تفحص از واگذاری سود سهام عدالت را تصویب کردند.

 

بعد از آنکه اعلام شد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي قرار است گزارش كميسيون برنامه و بودجه در مورد تقاضاي تحقيق و تفحص از واگذاري و پرداخت سود سهام عدالت را در صحن علني مجلس بررسي کنند، امروز چهارشنبه چهارم خرداد ماه، نمایندگان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از واگذاری و پرداخت سود سهام عدالت را با ۱٧۶ رای موافق، ۱٩ رای مخالف، ٧ رای ممتنع از مجموع ٢٣۰ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.


به گزارش مهر، در جلسه مذکور، محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه تقاضای تحقیق و تفحص در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسیده است، خواستار تصویب این تقاضا در صحن علنی مجلس شد.


وی گفت: مبنای قانونی واگذاری سهام عدالت به شش دهک خانوارهای جامعه احکام مندرج در فصل ششم قانون اصلاح موادی از قانون برنامه پنجم توسعه و اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی است.


در ادامه جلسه، محمد اولیا طراح این تحقیق و تفحص اظهار داشت: در آستانه انتخابات عملکرد دولت در واگذاری سهام عدالت به ویژه توزیع سهام مربوط به سال ٨۶ به شدت ابهام آمیز بود. پرداخت سود سهام عدالت همزمان با انتخابات ریاست جمهوری به شدت شبهه بهره برداری دولت در جلب آرای مشمولان دریافت سود سهام (پرداخت هشتاد هزار تومان به حدود نه میلیون نفر از واجدین شرایط) را ایجاد و تقویت کرد.

 
وی افزود "با توجه به اینکه هنوز قانون سهام عدالت در مجلس به تصویب نرسیده بود، دولت بدون طی مراحل خرید سهام از طرف دو دهک پایینی و چهار دهک بعدی اقدام به توزیع سود سهام نمود. لذا جمعی از نمایندگان مجلس خواستار تحقیق و تفحص از روند پرداخت سود سهام عدالت و واگذاری این سهام شدند."

 

ارسال به :