شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ -
- 19 Oct 2019
18 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
شیرین عبادی: درگذشت سحابی، ضایعه ای  برای کسانی است که به فردای ایران می اندیشند

جــرس: در ادامه پیام های تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم مهندس عزت الله سحابی، فعال ملی- مذهبی و مبارز شش دهه جنبش ملی ایرانیان، شیرین عبادی، فعالا حقوق بشر و برنده جایزه جهانی صلح نوبل نیز طی پیامی خطرنشان کرد "درگذشت این بزرگ مرد، ضایعه ای است برای تمامی کسانی که به فردای ایران می اندیشند."


به گزارش دفتر شیرین عبادی، این فعال حقوق بشری و عضو «کانون مدافعان حقوق بشر»، در پیامی که به مناسبت درگذشت مهندس سحابی صادر کرده، همچنین در شرح خاطراتی از آن مرحوم آورده است "وی همواره آماده شنیدن غصه هایمان بود و به یادمان می آورد که هیچ چیز پایدار نیست و سرانجام حق پیروز خواهد شد. با تمام سختی هایی که در دوران محبس بر او تحمیل شده بود، از کسی کینه ای نداشت و تنها نگرانی او ایران بود که مبادا ویران شود."


متن پیام شیرین عبادی به شرح زیر است:


دریغا تهی از تو ایران زمین


زنده یاد مهندس عزت الله سحابی را اولین بار در دفتر مجله "ایران فردا" دیدم. شنیده بودم سیاست مداری متواضع و به قولی از جنس مردم است ، در آن دیدار فریفته خلق و خوی او شدم و یکی از هزاران مرید وی – پس از آن بارها در جلساتی که در کانون مدافعان حقوق بشر برگزار می شد از نصایح وی برخوردار شدم ، چه پدرانه سخن می گفت و راه نشان می داد که آشنای راه بود.


همواره آماده شنیدن غصه هایمان بود و به یادمان می آورد که هیچ چیز پایدار نیست و سرانجام حق پیروز خواهد شد.
با تمام سختی هایی که در دوران محبس بر او تحمیل شده بود، از کسی کینه ای نداشت و تنها نگرانی او ایران بود که مبادا ویران شود.


درگذشت این بزرگ مرد ضایعه ای است برای تمامی کسانی که به فردای ایران می اندیشند.


شیرین عبادی
۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۰ شمسی
 

ارسال به :