پنج‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ -
- 17 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
احمد منتظری: حسرت و اندوه برای کسانیکه به آن عزیز ظلم کرده و او را از آزادی محروم کردند
جرس: حجت الاسلام احمد منتظری طی پیامی، درگذشت مهندس سحابی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:"امیدوارم درگذشت مهندس سحابی موجب بیداری مسئولین امر گردد و بیش از این اجازه ندهند دلسوزان ملت و کسانی که به دنبال اصلاح نظام بوده و هستند، به جای تکریم و تشویق مجازات شوند."

به گزارش تارنمای دفتر آیت الله منتظری، متن پیام تسلیت حجةالاسلام احمد منتظری به مناسبت درگذشت مهندس عزت الله سحابی بشرح زیراست:

 


بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون
خانواده محترم آقای مهندس عزّت الله سحابی دامت توفیقاتهم
 

پس از سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما عزیزانی که در همه حال، آن مجاهد خستگی ناپذیر را همراهی نمودید،


رحلت آن مرحوم مغفور را به شما و همۀ دوستان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم خداوند کریم ایشان را با پیامبر اکرم(ص) و ائمۀ معصومین(ع) محشور گرداند و به شما بزرگواران صبر و پایداری عنایت فرماید.


نیم قرن مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی و پانزده سال زندان و شکنجه در قبل و بعد از پیروزی انقلاب برای تحقق اسلام رحمانی در کارنامۀ مهندس سحابی وجود دارد که خانواده و دوستان آن مرحوم به آن افتخار می‌کنند، همان گونه که عالم فرزانه مرحوم دکتر یدالله سحابی به چنین فرزندی افتخار می‌نمود.


حسرت و اندوه برای کسانی است که به آن عزیز ظلم کرده و او را از آزادی، که حق طبیعی هر انسانی است، محروم کردند و شکنجه‌اش نمودند. آنان اگر از اعمالشان توبه نکرده و رضایتش را تحصیل نکرده باشند، در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشند.


کفی بالموت واعظا ً. به راستی که مرگ واعظ و پند دهنده بزرگی است.


اکنون نخبگان و شخصیّت‌های سیاسی فراوانی در حبس و حصر به سر می‌برند که حتی یک ساعت سلب آزادی از آنان قابل توجیه نیست.


امیدوارم درگذشت مهندس سحابی موجب بیداری مسئولین امر گردد و بیش از این اجازه ندهند دلسوزان ملت و کسانی که به دنبال اصلاح نظام بوده و هستند، به جای تکریم و تشویق مجازات شوند.


والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.


بیت آیت الله العظمی منتظری(رضوان الله تعالی علیه)
احمد منتظری
1390/3/10

 

ارسال به :