چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سراسر شب را باید زنده بمانیم
«ما» به سلوک سحابی، به پایمردی حجازی، به مظلومیت پورزند و به شجاعت منتظری ایستاده‌ایم

 

روزگار سیاهی است، بزرگان به سادگی، چه به سادگی، یکی‌یکی می‌روند. صدای سحابی‌ها خاموش می‌شوند،حجازی‌ها اسطوره هایی ابدی می‌گردند، پورزندها به آسمان پر‌می‌شکند و منتظری‌ها نقاب در خاک می‌کشند.
ما می‌مانیم و پدران ومادران بی‌پدر شده و خودمان؛ نسل سومی‌ها.
نسلی که باید مدام و مدام آنچه از این بزرگان به سال‌های دراز دیده و آموخته، مرور کند؛ مرور کنیم تا این سیاهی و تیرگی را از آسمان ایران براندازیم و «من، تو، او» حتی اگر «ما» نشدیم در کنار هم به برابری، به برادری، به عدالت زیر طاق آبی ایران زندگی کنیم.
 
مدام و مدام مسلک سحابی و دغدغه‌های سحابی را با خود تکرار کنیم که سیاست، زمین دروغ و نیرنگ نیست و می‌توان سیاسی بود و درد مردم داشت اما صادق. که سیاست سپهر تپیدن قلب است و هر تپش برای ایران. یادمان باشد که بزرگی به بزرگتری کردن است و نه به بزرگ نمایی. یادمان باشد درگیر توهم نشویم و سیاست عرصه اشتباه است و باید به خاطر هر خطایی در حق مردم بارها و بارها و بارها عذرخواهی کرد.
ایستادگی و قد خم نکردن در مقابل زور را از لحظه لحظه زندگی حجازی بیاموزیم.
باید مدام و مدام با خود واگویه کنیم، مظلومیت و راهی که بزرگان قلم و فرهنگ این سرزمین همچون پورزند به ما نشان دادند، که اگر«همه سر به سر تن به کشتن دهیم، از آن به که... .»
باید یادمان باشد همچون منتظری هرجا و هر زمان ظلمی رواداشته شده حتی به دشمن و افراسیاب وطن، لب فرونبندیم و چشم برنگردانیم و دست از همه چیز برای «زنده‌باد مخالف من» بشوییم.
 
از خاک گفتم می‌خواهم کمی هم از ریشه بگویم: گمان می‌کنم شاگردان بدی برای پدربزرگان خود نبوده‌ایم.
نشان به نشان خون بر خیابان ریخته ندا و سهراب و بسیاری دیگر، ما هم همچون پورزند پرکشیده‌ایم.
نشان به نشان چشمان پشت میله‌های اوین و رجایی شهر، بهاره هدایت‌ وعماد بهاور وشبنم مدد زاده بسیاری دیگر ما هم همچون سحابی صادقانه ایستاده‌ایم و بزرگتری کرده‌ایم و سر به زیر بوده‌ایم.
نشان به نشان قلم‌های شکسته نازنین‌ خسروانی، سام محمودی، مسعود باستانی و بسیاری دیگر ظلم دیدیم و همانند منتظری سکوت نکرده‌ایم.
«ما» به سلوک سحابی، به پایمردی حجازی، به مظلومیت پورزند و به شجاعت منتظری ایستاده‌ایم که به قول «احمدرضا احمدی» :« یارم از خواب برخیز، سراسر شب را باید زنده بمانیم.»
 
*نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.
 
ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.