یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مراسم هفتم شهادت هاله سحابی در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران
جــرس: در واکنش به ممانعت ماموران حکومتی با برگزاری مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله سحابی و مرحوم دختر وی (هاله)، گروهی از فعالان دانشجویی تهران، با تشکیل ستادی تحت عنوان «ستاد برگزاری بزرگداشت هفتمین روز شهادت هاله سحابی»، از شهروندان خواسته اند که سه شنبه هفته آینده هفدهم خرداد ماه، روبروی دفتر سازمان ملل دست به تجمع بزنند.


به گزارش جرس، در بیانیه این ستاد آمده است :" با توجه به جلوگیری حکومت از برگزاری آیین بزرگداشت پدر میرحسین موسوی در مساجد و رفتارهای مشابهی چون تهاجم به تشییع زنده یاد سحابی، این تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد برگزار می شود تا شاید صدای استغاثه ما به گوش جهان برسد."


متن کامل این بیانیه که در اختیار جرس قرار گرفت به شرح زیر است: 

ملت بزرگوار ايران
 
در آستانه دومين سالگرد صداي "رأي من كجاست؟" داغ شهيدان و زندانيان مظلوم جنبش سبز تازه شد.
هاله سحابي اندكي پس از مرخصي از زندان، در مراسم تشييع پدر آزاده و هميشه زنده اش، به جرم اعتراض به ربودن پيكر او توسط نيروهاي امنيتي به شهادت رسيد.
اينك ستاد بزرگداشت هفتمين روز شهادت هاله سحابي از عموم ملت آزاده ايران دعوت مي كند تا با شركت در تجمع شب هفت اين شهيد، ياد عزت ايران و همه هاله هاي مظلوم وطن را گرامي بدارند. با توجه به جلوگيري نظام از برگزاري آيين بزرگداشت پدر ميرحسين موسوي در مساجد و رفتارهاي مشابهي چون تهاجم به تشييع زنده ياد سحابي، اين تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد برگزار ميشود تا شايد صداي استغاثه ما به گوش جهان برسد.


بر مبنای اعلام این ستاد، ساعت تجمع از پنج تا هفت عصر روز سه شنبه هفدهم خرداد ماه خواهد بود.


دفتر سازمان ملل در تهران در خیابان پاسداران ، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، بلوار شهرزاد واقع شده است.


گفتنی است نیروهای امنیتی، روز پنجشنبه از برگزاری بزرگداشت مرحوم مهندس سحابی و همچنین هاله دختر وی جلوگیری کردند و جمعیت سوگواری را که قصد شرکت در مراسم داشتند، پراکنده ساختند.


شاهدان عینی گفته اند که نیروهای انتظامی و امنیتی و لباس شخصی ها، با مسدود کردن راههای منتهی به مسجد حجت بن الحسن واقع در خیابان سهروردی تهران، از تردد در این مبادی و ورود به مراسم جلوگیری کردند.


همچنین نیروهای لباس شخصی به جمعیت پراکنده ی مردم که در اطراف خیابانهای منتهی به مسجد جمع شده بودند، حمله کردند و اقدام به ضرب و شتم و بازداشت سوگواران و علاقمندان مرحوم سحابی کردند.

 

ارسال به :