سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
- 18 Jun 2019
14 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سحابی ها اهل خشونت و انتقام نبودند
جرس: عبدالله نوری در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت مهندس عزت الله سحابی و شهادت هاله سحابی، نوشت : «سحابی ها بر حقوق مردم پافشاری داشتند ولی هرگز اهل خشونت و رفتارهای غیر مدنی نبودند و با تمام رنجها و زجر هایی که تحمل می کردند، هرگز روحیه انتقام گیری در ایشان مشاهده نمی شد، تو گویی از هیچکس کینه نداشتند. »

 

متن کامل پیام تسلیت نوری، وزیر کشور دولت اصلاحات و مدیر مسئول روزنامه توقیف شده خرداد، به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
إِنَّ الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلائِكَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتي‏ كُنْتُمْ تُوعَدُونَ (سوره فصلت آیه 30)
هرکه در این بزم مقرّبتر است، جام بلا بیشترش می دهند.
فقدان انسان های بزرگی همچون دکتر یدالله سحابی که به اعتراف موافق و مخالف در وارستگی و دین باوری و پارسایی کمیاب بود و خلف صالح او مهندس عزت الله سحابی که از پدر به خوبی آموخت و همچون او به زیبایی عمل کرد و بانوی سرافراز ایران هاله سحابی، که عمر خویش را در طلب رضایت حق و احقاق حقوق مردم و خیرخواهی برای حکومت گذراندند و همه رنج ها و تلخی ها را برسر پیمان با خلق و خالق به جان خریدند ضایعه ای جبران ناپذیر است.
سحابی ها آنچه را حق تشخیص می دادند بیان می کردند و با رویی گشاده به نظرات دیگران توجه می نمودند. بر حقوق مردم پافشاری داشتند ولی هرگز اهل خشونت و رفتارهای غیر مدنی نبودند و با تمام رنجها و زجر هایی که تحمل می کردند، هرگز روحیه انتقام گیری در ایشان مشاهده نمی شد، تو گویی از هیچکس کینه نداشتند.
درگذشت مرحوم مهندس سحابی این پیر فرزانه و معلم اخلاق و دختر همراه و وفادارو مظلومه اش را به همه شیفتگان ایران و اسلام و به همه آزادیخواهان و زجر دیدگان و سوگواران به ویژه خاندان مقاوم و صبور سحابی و نیز خانواده ی معزز و محترم شامخی تسلیت می گویم.
از خداوند منان برای آن عباد صالح رحمت واسعه ی الهی و حشر با اولیاء الله و برای بازماندگان، صبر عظیم و اجر جزیل و سلامتی و موفقیت مسألت دارم.
ارسال به :