پنج‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ -
- 27 Jun 2019
23 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فشار سنگین ماموران امنیتی بر خانواده سحابی

 

جرس: بعد از درگذشت مهندس عزت الله سحابی از پیش کسوتان جنبش آزادی خواهی ایران با کوله باری از شصت سال مبارزه مستمر اخلاقی و شهادت مظلومانه هاله سحابی قرآن پژوه و از مادران صلح ، فشار بسیار سنگینی به فعالان ملی مذهبی و اعضای نهضت آزادی بویژه خانواده سحابی از سوی ماموران امنیتی وارد شده است.
 

خانم زری سحابی همسر مرحوم مهندس و مادر هاله که در فاصله یک روز داغ دو عزیز دید، دکتر تقی شامخی همسر شهید هاله سحابی که خود از مبارزان زندان رفته قبل از انقلاب است، سه فرزند شهید هاله، و برادران مهندس سحابی بشدت مورد تهدید مقامات امنیتی قرار گرفته اند که کلمه ای درباره جنایتی که ماموران رژیم در حق شهید هاله سحابی مرتکب شده اند به زبان نیاورند.
 

کلیه شاهدان جنایت لواسان به همین شکل تحت فشار هستند. پزشک قانونی بطورشفاهی درگذشت هاله سحابی را به دلیل ضربات وارده به پهلو و ریه ها به خانواده اعلام کرده، اما شرط تحویل جنازه شهید به خانواده اش امضای گواهی مرگ طبیعی وی بوده است! چند تن از شاهدان عینی فاجعه به خبرنگار جرس گفتند که طی هفتاد سال عمر خود چه قبل از انقلاب چه بعد از انقلاب این همه قساوت را به چشم ندیده بودیم. این ماموران بی واهمه از آخرت و بدون ترس از قانون به قصد کشت زن و مرد را کتک می زدند.
 

ارسال به :