سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تعطیلی مغازه‌ها در ۲۲ خرداد؛ نمادی از اعتراض
جرس: کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان، با حمایت از بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید برای گرامـی­داشت 22 خـرداد، از تمامی مردم می­خـواهد ضمن تعطیلی مغازه­ها، دکان­ها و بازار در این روز، اعتراض خـود را با کم­ترین هزینه ممکن نشان دهند.کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز، شاخه کردستان دربیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار جرس قرار گرفت آورده است: 


 راهی را که با هم قدم در آن نهاده­ایم با هم به پایان خواهیم برد. در سال آگاهی تا رهایی، دیکتاتوری­های ریز و درشت، یکی پس از دیگری در حال از پا درآمدن هستند و در کشور ما نیز جنگ قدرت بین آمران و عاملان تقلب درگرفته است و پرده از چهره زشت حکومت ولایت فقیه برافتاده است. این نظام واپس­گرا می­کوشد تا با توسل به تاکتیک همیشگی ارعاب و تهدید، اعتراضات مردم در آستانه سالگرد انتخابات 88 را به خشونت بکشاند و سرکوب کند. در حالی که ماشین سرکوب در ایجاد خشونت و سپس برخورد با معترضان، قدرتمند است، اما، در برابر نافرمانی مدنی و مبارزات بدون خشونت، که اوج آن در کردستان بروز می­کند، ناتوان است و قدرت واکنش از آن گرفته می­شود. درس آموزی از راهی که کردستان در مبارزه گشوده و در آن حرکت کرده است نیازی اساسی برای گسترش جنبش سبز، که ماهیتی مسالمت آمیز دارد، به شمار می­رود. چه خوب است شعار "کردستان، تهران با توست" برای سایر استان­ها نیز مطرح شود و عدم همکاری با حاکمیت، که روش­های انجام آن بسیار متنوع و متفاوت است، به شیوه اعتراض مردم تبدیل شود.

بر این اساس، کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان، ضمن حمایت از بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید برای گرامـی­داشت 22 خـرداد، از تمامی مردم می­خـواهد ضمن تعطیلی مغازه­ها، دکان­ها و بازار در این روز، اعتراض خـود را با کم­ترین هزینه ممکن نشان دهند. این کمیته، با تأکید بر سه اصل اتحاد، برنامه­ریزی و حفظ نظم در مبارزه، جـهت تشکیل کمیته­های اطلاع رسانی و صدور فراخوان­های مشترک برای آگاهی­بخشی و افزایش نرخ مشارکت در مناسبت­های پیش رو، از تمامی فعالین سبز در سایر استان­ها دعوت به همکاری می­نماید.

 


ارسال به :