چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ -
- 19 Feb 2020
23 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دادستان مشهد اعا کرد: رسانه‌ها در مورد اعدام های زندان وکیل آباد مشهد بزرگنمایی می‌کنند

جــرس: با گذشت چند ماه از انتشار گزارش هایی پیرامون اعدام زندانیان در زندان وکیل آباد مشهد، دادستان عمومی و انقلاب مشهد ادعا کرد "رسانه‌های بیگانه در مورد اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در زندان وکیل‌آباد مشهد بزرگنمایی می‌کنند."


به گزارش ایسنا، محمود ذوقی بدون اشاره به اعدامهای بدون ضابطه و دسته جمعی در زندان وکیل آباد مدعی شد "روی این موضوع سایت‌های بیگانه و ضد انقلاب خیلی مانور می‌دهند در حالی که باید به این نکته توجه داشت که با توجه به همسایگی خراسان رضوی و شهر مشهد با کشور افغانستان، این استان محل ورود مواد مخدر به کشور است."


وی تاکید کرد: ‌در حال حاضر سنگین‌ترین پرونده‌های مواد مخدر کشور مربوط به خراسان رضوی و مشهد است و حتی در بعضی موارد، مواد مخدر از استان‌های دیگر وارد مشهد شده است.


وی ادامه داد: طبق قانون مبارزه با مواد مخدر، حمل و نقل، نگهداری و خرید و فروش بیش از سی گرم هروئین مجازات اعدام دارد و این در حالی است که میزان ورود این ماده مخدر به استان خراسان رضوی بالاست و طبیعتا اجرای حکم اعدام نیز بالا خواهد بود.


دادستان عمومی و انقلاب مشهد با ادعای اینکه در سال جاری طی پنج مرحله اجرای حکم اعدام داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: بسیاری از پرونده‌های مواد مخدر در مشهد بالای ده کیلوگرم هروئین است.


وی با نام بردن از پرونده‌های متعددی که در آن‌ها متهمان به جرم حمل و نقل و خرید و فروش هروئین اعدام شده‌اند، افزود: با این حجم پرونده مربوط به مواد مخدر، تعداد اعدام‌ها متناسب است و رسانه‌های بیگانه بیخود در این موضوع بزرگنمایی می‌کنند.


دادستان مشهد در مورد وضعیت پوشش بدحجابی در این شهر عنوان کرد: عدم رعایت حجاب شرعی جرم مشهود است و نیروی انتظامی باید ورود پیدا کند و ما به عنوان دستگاه قضایی تابع نیروی انتظامی نیستیم که آیا طرحی را اجرا می‌کند یا خیر.


ارسال به :