پنج‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ -
- 22 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بازداشت پسردایی احمدی نژاد، به اتهام سوء استفاده مالی
جــرس: درحالیکه هیچ یک از منابع رسمی و دولتی، خبر بازداشت حمید بقایی، معاون رییس دولت و از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر جنجالیِ محمود احمدی نژاد را تایید و تکذیب نکرده اند، امروز چهارشنبه هشتم تیرماه، منابع خبری از بازداشت پسر دایی احمدی نژاد به اتهام سوء استفاده مالی خبر داده اند.


به گزارش تحول سبز، محسن معماری، مدیرعاملی شرکت سرمایه گذاری غدیر، که با فشار احمدی نژاد به سمت مدیرعاملی آن شرکت منصوب شده بود، به دلیل سواستفاده های مالی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و هفته گذشته مجبور به کناره گیری از پست خود شده بود؛ اما استعفای وی که با استقبال اعضای هیات مدیره شرکت مواجه شده بود نیز نتوانست مانع از دستگیری وی شود.


بر اساس این گزارش، معماری در جلسه معارفه خود اظهار کرده بود که بنابر تکلیف رئیس جمهور حاضر به قبول این مسوولیت شده است و رسانه های حامی احمدی نژاد نیز در آن زمان انتصاب وی را دلیلی بر درایت احمدی نژاد خوانده بودند.


گفتنی است شرکت سرمایه گذاری غدیر (شرکت سرمایه گذاری بانک صادرات) یکی از بزرگترین شرکتهای بورس اوراق بهادار است که سرمایه ثبت شده فعلی آن ۶۷۵ میلیارد تومان می باشد. مدیریت این شرکت عظیم سرمایه گذاری که بیش از ۱۲۰ شرکت وابسته دارد در حالی با فشار احمدی نژاد بر مدیر عامل بانک صادرات به محسن معماری سپرده شد که وی تنها دارای مدرک تحصیلی لیسانس برق است.


روز گذشته سایت «انتخاب»، به نقل از یک منبع مطلع، از بازداشت حمید بقایی نزدیک ترین مقام به اسفندیار رحیم مشایی خبر داده بود، که هنوز تایید و تکذیب نشده است.


طی روزهای اخیر، میثم طاهری سرپرست جدید شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که اوایل هفته توسط مشایی به این سمت منصوب شده بود نیز، ساعاتی از سوی نهادهای مسئول مورد بازجویی قرار گرفت.
میثم طاهری جانشین محمد شریف ملک زاده شده بود، که وی نیز در پی جنجال ها و تهدیدهای حامیان رهبری، پیرامون انتصابش بعنوان معاونت وزارت امور خارجه، استعفای زودهنگام داده و کناره گیری کرد.


ملک زاده بلافاصله نیز، مورد بازداشت نیروهای امنیتی قرار گرفته و به محلی نامعلوم منتقل شده است.


همچنین در ادامه موج بازداشت طیف دولتی ها (موسوم به جریان انحرافی)، منابع خبری اعلام کرده بودند که علی اصغر پرهیزکار، مدیرعامل منطقه آزاد اروند و از نزدیکان و اعضایِ حلقۀ رحیم مشایی نیز، بازداشت شده است.


محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه در واکنش به موج دستگیری ها، با بیان اینکه "موضع من همچنان سكوت است"، گفت "اما كابينه خط قرمز ماست و خود را موظف به دفاع از كابينه می‌دانم ... اگر بخواهند به كابينه دست‌اندازی كنند دفاع از آن را وظيفه خود می‌دانيم."

وی با "سياسی" خواندن آنچه که "فشارها و اتهامات به دولت" خواند، ادعا کرد که در صورت ادامه‌ی این فشارها "مسائل را با مردم در ميان می‌گذارم."ارسال به :