پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محکومیت جواد معصومی به چهار سال و نیم حبس تعزیری

جــرس: بنا به گزارش منابع حقوق بشری، سید جواد معصومی کوچصفهانی که از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به هفت سال حبس تعزیری محکوم شده بود، نهایتا با حکم دادگاه تجدید نظر، به چهار سال و نیم حبس قطعی محکوم گردید.


  بنا به گزارش فعالان حقوق بشر، چندی پیش  این شهروند تهرانی در تاریخ نهم آذر ماه سال گذشته در شعبه ۲۸ مورد محاکمه قرار گرفته و از سوی قاضی مقیسه به اتهام تبلیغ بر ضد نظام به دو سال حبس تعزیری و هم چنین به اتهام توهین به مقدسات نظام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

 

منابع خبری جرس اخیرا گزارش داده اند پرونده جواد معصومی که در  دادگاه تجدید نظر استان تهران (شعبه۵۴) مورد رسیدگی واقع شده بود، در نهایت با حکم قاضی موحدی خاتمه یافت، که وی حکم توهین به مقدسات را به دو سال و نیم تقلیل داد و حکم اجتماع را عینا تایید کرد که در پایان این فعال سیاسی به چهار سال و نیم حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

 

گفتنی است این شهروند معترض به نتیجه انتخابات در ۲۰ بهمن سال ۱۳۸۸ توسط مآمورین اطلاعات سپاه در منزل به همراه همسرش بازداشت و به بند ۲ الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد و  پس از تحمل بیش از یک ماه سلول انفرادی با وثیقه ۷۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.


بر اساس این گزارش، پدر وی نیز در اوایل انقلاب به اعدام محکوم شده و در‌‌ همان سال حکم مذکور در مورد ایشان به اجرا در آمده است.

 

گزارش: علی دانش توکل

ارسال به :