سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اصولگرایان، اصلاح طلبان و مردم همه نگرانند؛ اعتماد به انتخابات کم رنگ شده است
اصولگرایان، اصلاح طلبان و مردم همه نگرانند؛ اعتماد به انتخابات کم رنگ شده است
جــرس: دبیرمجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نگرانی ها ازعدم برگزاری انتخابات سالم می گوید: اصولگرایان هم به دلیل اختلافات به وجود آمده نگران عدم برگزاری انتخابات سالم هستند و این ترس که در بین مردم، اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به وجود آمده است باید از بین برود، چرا که تحقق این مسئله به نفع مردم و به نفع کشور تمام خواهد شد و این حق مردم است که فضای اعتماد به جامعه باز شود.


به گزارش ایلنا، حسین موسوی تبریزی در گفت‌و گو با این خبرگزاری، با اشاره به آیه “و امرهم شورا بینهم“ تصریح کرد: قرآن کریم هم به مشورت کردن و اداره امور کشور اعم از سیاست و حکومت از روش‌های گروهی توصیه کرده است.

 

 


وی افزود: کشور برای همه است و باید مردم عده‌ای را انتخاب کنند و از طریق آنها کشور اداره شود.

 

 


رئیس خانه احزاب با اشاره به اینکه اسلام هم به امر مشارکت عمومی و احترام به عقاید مختلف تاکید کرده است، تصریح کرد: دموکراسی بدون عیب نیست اما بهترین روش برای اداره کشور احترام به دموکراسی است و امام هم به این مسئله بسیار تاکید داشتند و به همین دلیل پس از انقلاب، رفراندوم و انتخابات‌های بسیاری برگزار شد که یکی از افتخارات انقلاب ما محسوب می‌شود.

 


موسوی تبریزی اظهار داشت: حقیقت انتخابات در واژه انتخابات وجود دارد یعنی مردم باید در کاندیدا شدن و یا انتخاب کاندیدای مورد نظر خود آزاد باشند.


وی  تاکید کرد که اصلاح طلبی جز از راه انتخابات آزاد و طرفداری از آن پیش نمی‌رود و کسی که به دموکراسی معتقد است باید به انتخابات آزاد هم معتقد باشد.

 


موسوی تبریزی ضمن تاکید بر اجرای قانون، تصریح کرد: شاید اتفاقات گذشته اطمینان و اعتماد مردم را نسبت به انتخابات کم‌رنگ کرده باشد اما اکنون باید این اعتماد نسبت به انتخابات آزاد و سالم به مردم بازگردانده شود.

 

 


رئیس خانه احزاب گفت: آزادی مردم در کاندیدا شدن و اطمینان مردم به کیفیت برگزاری انتخابات می‌تواند شرایط حضور مردم در عرصه مشارکت عمومی را بهبود بخشد.

 

 


وی با اشاره به تلخی‌های به وجود آمده در دوران گذشته، اظهار داشت: تنها با آزادی احزاب و مطبوعات و همچنین از بین بردن خط‌کشی‌های غیر منطقی می‌توان به شرایط مطلوب رسید.

 

 


دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: اصولگرایان هم به دلیل اختلافات به وجود آمده نگران عدم برگزاری انتخابات سالم هستند و این ترس که در بین مردم، اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به وجود آمده است باید از بین برود، چرا که تحقق این مسئله به نفع مردم و به نفع کشور تمام خواهد شد و این حق مردم است که فضای اعتماد به جامعه باز شود.

 


ارسال به :