چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ -
- 19 Feb 2020
23 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حذف بخش “ارتباط و چالش احمدی نژاد با رهبری” درسایت رسمی دولت

جــرس: همزمان با انتشار متن مصاحبۀ محمود احمدی نژاد با شبکه اروپایی «یورو نیوز»، سایت رسمی دفتر ریاست جمهوری ایران، در عین درج متن کامل این مصاحبه، بخش مربوط به پاسخ احمدی‌نژاد به پرسش خبرنگار این شبکه مبنی بر اختلاف میان رهبری و رئیس‌جمهوری در ایران را به دلیل نامعلومی حذف کرد.


تارنمای امروز در این زمینه گزارش داده است که سایت رسمی دولت متن مصاحبه زنده محمود احمدی‌نژاد با شبکه یورونیوز را منتشر کرده و سایر خبرگزاری‌ها و سایت‌های داخلی نیز این متن را به نقل از همین سایت رسمی منتشر کردند، اما بخش مربوط به پاسخ احمدی‌نژاد به پرسش خبرنگار این شبکه مبنی بر اختلاف میان رهبری و رئیس‌جمهوری در ایران به دلیل نامعلومی حذف شده بود.


این شبکه افزود در حالی که احمدی‌نژاد به این سؤال پاسخ مناسبی داده و تأکید کرده است که در ایران جایگاه رهبری کاملاً‌ مشخص است و هیچ اختلافی وجود ندارد، مشخص نیست چرا سایت ریاست‌جمهوری این بخش را منعکس نکرده است.


در عین حال، این بخش از اظهارات احمدی‌نژاد در رسانه‌های خارجی بازتاب داشته است.


محمود احمدی نژاد در مصاحبه با این شبکه خبری اروپایی، بدون قبول سرکوب اعتراضات و مطالبات مردم ایران توسط حکومت، با ادعای اینکه "آرزویم اینست در هیچ جای دنیا حتی یك زندانی و زندان مخفی وجود نداشته باشد"، مدعی شده بود "در ایران كسی بخاطر اظهار نظر در زندان نیست، چرا كه در قوانین جمهوری اسلامی اظهار نظر آزاد است."


وی چالش های اخیر میان طیف دولتی ها و اصولگریان حامی رهبر جمهوری اسلامی را بعنوان "آزادی بیان در ایران" مطرح کرده و مدعی شده بود "اگر روزنامه‌هایی را كه در ایران منتشر می‌شود ، مورد بررسی قرار دهید، تندترین انتقادات علیه رییس‌جمهور بیان می‌شود و افراد گوناگون بدون كوچكترین واهمه‌ای انتقادات خود را مطرح می‌كنند و بدون تردید شرایط امروز ایران از بسیاری از كشورهای اروپایی بهتر است. "

 ارسال به :