شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اهدای جوایز پژوهشی جهانی به محمدعلی طاهری، پژوهشگر زندانی در ایران

جــرس: درحالیکه محمدعلی طاهری، بنیانگذار طب مکمل فرادرمانی، با گذشت چندین ماه همچنان در زندان به سر می برد، منابع بین المللی گزارش داده اند که جایزه برتر نمایشگاه نوآوری های اروپا 2011 (EURO INVENT) به این استاد ایرانی اهدا شده است.


وبگاه «نابغه دربند» با رویکرد به خبری پیرامون نمایشگاه بین المللی کشور رومانی و اهدا جوایز ویژه ای که این تورنمنت جهانی به نوآوران و مبتکران اهدا کرده، آورده است "این نمایشگاه که امسال برای سومین بار در کشور رومانی برگزار شد میزبان نوآوران و مخترعینی از کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله اسپانیا، اوکراین، رومانی، انگلستان، روسیه، ایران، کرواسی و لهستان بود.


در این نمایشگاه که به همت دو دانشگاه برتر کشور رومانی به نامهای
GHEORGHE ASACHI TECHNICAL UNIVERSITY و ALEXANDRU IOAN CUZA UNIVERSITY
و انجمن مخترعان رومانی و زیر نظر انجمن بوم شناسی و توسعه پایدار مرکز گسترش اطلاعات اتحادیه اروپا برگزار شد، چندین جایزه برتر برای معرفی دو روش طب مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی به استاد دکتر محمدعلی طاهری اهدا شد.


این جوایز عبارتند از:
- مدال طلا و جایزه ویژه نمایشگاه نوآوری های اروپا 2011 برای بنیانگذاری روش های طب مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی
- جایزه ویژه انجمن مخترعان رومانی (FIR) برای بنیانگذاری روش طب مکمل فرادرمانی
- دیپلم افتخار و جایزه ویژه «لئوناردو داوینچی» برای نوآوری در حوزه درمان


سایر جوایز اهدا شده به محمد علی طاهری:
1- دانشگاه طب سنتی ارمنستان که سومین دانشگاه طب مکمل و جایگزین در دنیا محسوب می شود، پس از ۳ سال تحقیقات در خصوص روش های طب مکمل ایرانی «فرادرمانی« و «سایمنتولوژی«، به استاد محمدعلی طاهری، بنیانگذار این رشته ها، درجه دکترای افتخاری در زمینه طب مکمل اهدا کرد.
2 و 3- آکادمی بین المللی اکو انرژی جمهوری آذربایجان نیز در اقدامی بی سابقه در دو سال پی در پی (2009 و 2010) به بنیانگذار طب های مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی دکترای افتخاری در زمینه های “طب مکمل و جایگزین” و “عرفان” اهدا کرد. وی نخستین فردی در جهان است که موفق به دریافت دو دکترای افتخاری در مدت تنها دو سال از این موسسه شده است.
4- اعطاء نشان لیاقت علمی و پژوهشی و درجه آفیسر از کاخ سلطنتی پایتخت اتحادیه اروپا (بروکسل، بلژیک) و شهردار بروکسل به استاد دکتر محمدعلی طاهری برای بنیانگذاری طب های مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی (خاطر نشان می شود درجه ارشد از درجه شوالیه در کاخ سلطنتی پایتخت اروپا بالاتر است.)
5- اعطاء مدال طلا، جایزه ویژه و کاپ وزارت آموزش و تحقیقات رومانی به استاد دکتر محمدعلی طاهری برای بنیانگذاری طب های مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی
6- اعطاء مدال طلا، جایزه ویژه و کاپ “اداره ثبت اختراعات و نوآوری های پژوهشی فداراسیون روسیه” به استاد محمدعلی طاهری برای بنیانگذاری طب های مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی
7- اعطاء مدال طلا، جایزه ویژه و کاپ نمایشگاه بین المللی «ایننوا» بروکسل بلژیک به استاد محمدعلی طاهری برای بنیانگذاری طب های مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی
8 و 9 و 10- اهداء سه مدرک تائیدیه رسمی “انجمن بین المللی پزشکی” مسکو در خصوص:
- روش درمان سایمنتولوژی
- تکنیک های جدید درمان
- روش های جدید آموزشی در زمینه پزشکی
11- اهدای مدال طلای مسابقات بین المللی مخترعین و مبتکرین نابغه کره جنوبی CIGIF-2010 به مناسبت بنیانگذاری طب مکمل فرادرمانی به استاد محمد علی طاهری
12- اهدای مدال طلای مسابقات بین المللی مخترعین و مبتکرین نابغه کره جنوبی CIGIF-2010 به مناسبت بنیانگذاری طب مکمل سایمنتولوژی به استاد محمد علی طاهری
13- اهدای کاپ مخصوص ادیسون از طرف آکادمی مخترعین و مبتکرین کره جنوبی به مناسبت بنیانگذاری دو رشته طب مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی به استاد محمد علی طاهری
14- اهدای کاپ مخصوص از طرف انجمن مخترعین و مبتکرین آسیا AIA به مناسبت بنیانگذاری دو رشته طب مکمل ایرانی فرادرمانی و سایمنتولوژی به استاد محمد علی طاهری


بر اساس این گزارش، محمدعلی طاهری، بنیانگذار طب مکمل فرادرمانی سه ماه است که در انفرادی به سر می برد.
وی که ۱۴ اردیبهشت ماه امسال به اتهام تهدید علیه امنیت ملی برای سومین بار توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت شده است، طبق اظهارات وکیل در وضعیت نامطلوبی به سر می برد. دکتر طاهری سال گذشته نیز ۷۰ روز در انفرادی گذرانده است.


این در حالی است که ماه گذشته نام این محقق ایرانی در گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل به عنوان یکی از 13 نخبه ای که حقوقشان در ایران نقض شده است قرار گرفته است.


پرونده دكتر محمدعلی طاهری، به عنوان یكی از چند پرونده مهم تجاوز به حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران روی میز شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار گرفت.


روز 29 خرداد امسال، شورای حقوق بشر سازمان ملل در جلسه‌ خود در لاهه، پرونده دكتر محمدعلی طاهری، بنیانگذار دو روش طبی فرادرمانی و سایمنتولوژی را كه در جوامع بین‌المللی شناخته شده، بررسی كرد. این گزارش با خبر دریافت چند دكترای افتخاری، مدرك و مدال طلا از كشورهای مختلف از جمله بلژیك، رومانی، روسیه و كره جنوبی، توسط ایشان برای دستاوردهای علمی و عرفانی خود همراه شده است.


در شورای حقوق بشر سازمان ملل روش‌های ابتكاری و تلاش‌های دكتر طاهری منبعی برای آگاهی و دست یابی به حقیقت معرفی شده كه تاكنون افراد بی‌شماری در جستجوی كمال از آن استفاده كرده‌اند. این گزارش می‌افزاید تا كنون دكتر طاهری و تعدادی از شاگردانش در سراسر ایران با اتهام‌های بی اساس و جعلی بازداشت شده‌اند.


در این گزارش همچنین ذكر شده كه استاد طاهری با وجود پایبندی به اعتقادات مذهبی و اخلاقی جامعه كه بارها بر آن تأكید كرده، بار دیگر در بازداشت به سر می‌برد. با وجود فشارهای سنگین در زندان و خودداری از هر گونه رفتار قانونی در این سرزمین، وضعیت ایشان بسیار وخیم گزارش شده است.


ارسال به :