چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
گزارش دادستان از صدور کیفرخواست برای دو تن از نزدیکان مشایی

جــرس: دادستان تهران از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده ترور دکتر مسعود علی محمدی، استاد ترور شدۀ دانشگاه تهران به دادگاه خبر داد.


این مقام ارشد قضایی، همچنین از صدور کیفرخواست برای دو تن از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی خبر داد.


به گزارش ایرنا، عباس جعفری دولت آبادی، عصر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت پرونده ترور مسعود علی محمدی، تکمیل، و با کیفرخواست به دادگاه فرستاده شده است" و همزمان از ارسال پرونده عوامل ضرب و جرح طلبه (فروزش) به دادگاه خبر داد و درباره آخرین نتیجه پرونده طلبۀ مجروح - علی خلیلی - كه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، گفت " مضروب در وضعیت جسمانی خوبی قرار ندارد و به همین دلیل منتظر هستیم تا بتواند با بازپرس پرونده صحبت كند. "

وی تصریح كرد: این پرونده،‌پنج متهم دارد كه همه آنها در بازداشت به سر می برند... از این پنج متهم، یك نفر ضارب اصلی و مابقی در اتومبیل پراید و همراه ضارب بوده اند.

دولت آبادی همچنین درباره بیمارستان هایی كه از پذیرش علی خلیلی در زمان مجروحیت امتناع كرده بودند، گفت: پرونده در این بخش، به دادسرای پزشكی ارجاع شده و تا این لحظه نیز از وزارت بهداشت، گزارشی نیامده است.

این مقام ارشد قضایی، بدون اشاره به تکرار رخداد فوق الذکر در بیمارستان های مختلف کشور، تاکید کرد: طبق قانون موجود كه مصوب پیش از انقلاب است، عدم پذیرش مصدومان توسط اورژانس بیمارستان ها جرم است.


دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین درباره پرونده دستگیری منتسب به جریانی خاص، گفت:در این رابطه، دو پرونده با صدور كیفر خواست به دادگاه ارسال شده است و در هر پرونده یك متهم وجود دارد.


جعفری دولت آبادی همچنین درباره آخرین نتیجه پرونده سی دی ظهور نزدیك است، افزود: تحقیقات درباره این پرونده به پایان رسیده و به دادگاه روحانیت ارجاع شده است.

وی اضافه كرد: چون دادستانی تهران از دادگاه روحانیت مجوز داشت، تحقیقات مرتبط با این پرونده را انجام می داد.


وی در ادامه در رابطه با ترور داریوش رضایی نژاد دانشجوی نخبه نیز گفت: تحقیقات درباره این پرونده در حال انجام است و در اینكه یك اقدام تروریستی صورت گرفته، تردیدی وجود ندارد.


جعفری دولت آبادی در ادامه به پرونده قتل دختر فاطمه باقری نژادیان، دختر یكی از نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی اشاره كردو گفت: جسد این دختر در كهریزك كشف شد و در حوزه دادستانی شهرستان ری است .

وی افزود:جسد به پزشكی قانونی تحویل شده اما هنوز مظنون اصلی دستگیر نشده است.


دادستان تهران در ادامه از محاكمه یازده متهم رهاسازی بیماران در بیابان خبر داد و گفت: محاكمه متهمان تمام شده و منتظر صدور حكم هستیم.ارسال به :