پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -
- 14 Nov 2019
16 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ممنوع الملاقاتی چهار زندانی کرد اعتصابی در زندان بیجار

جــرس: مسئولین زندان بیجار از ملاقات خانواده‌های چهار زندانی محبوس در این زندان که در اعتصاب به سر می برند، جلوگیری بعمل آوردند.


به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چهار زندانی عادی به نام‌های «حسن اخترسمند، زکریا خداکرم‌زاده، سیوان باتونه و فرشاد کمانگر» در هفدهمین روز از اعتصاب خود همچنان ممنوع الملاقات هستند.


بر اساس این گزارش، خانواده‌های برخی از این زندانیان روز گذشته جهت دیدار با فرزندان خود به زندان بیجار مراجعه کردند اما توسط مسئولین امر از دیدار ایشان جلوگیری شد.


گفته می‌شود وضعیت جسمی فرشاد کمانگر به دلیل ضعف جسمانی ناشی از اعتصاب غذا وخیم است.


در پی اعتصاب و اعتراض تعدادی از زندانیان جرایم عادی و سیاسی زندان مریوان در روز دوشنبه مورخ ۳ مردادماه و درگیری ما بین معترضین و کارمندان حفاظت اطلاعات این زندان، هشت تن از این زندانیان توسط نیروهای گارد ویژه زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و چهار تن از این زندانیان به زندان بیجار و چند تن دیگر نیز به زندان قروه تبعید شده‌اند.


مسولین زندان بیجار اعلام کرده‌اند تا زمانی که این زندانیان به اعتصاب خویش ادامه بدهند، حق تماس تلفنی و ملاقات ندارند و این موضوع موجب نگرانی نسبت به وضعیت این زندانیان خواهد شد.


منابع حقوق بشری روز گذشته همچنین از بازداشت سه دانشجوی کُردِ اهل مهاباد، توسط نیروهای امنیتی در سردشت خبر داده و نامهای آنان را سلیمان وحیدی نیا، علی نادری و ناصر آمان اعلام کرده بودند.
 

ارسال به :