یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دانشگاه نه تنها پادگان نیست که حوزه علمیه هم نیست

جــرس: در واکنش به اظهارات اخیر رئیس دانشگاه آزاد مبنی بر "پیشتاز بودن آن دانشگاه در اجرای طرح تفکیک جنسیتی و جداسازی دختران و پسران در محیط دانشگاه"، جمعی از دانشجویان واحد های مختلف آن دانشگاه، ضمن محکوم نمودن اظهارات این رئیس انتصابی، از مقاومت خود در برابر رفع هر گونه تبعیض و تفکیک جنسیتی در محیط های دانشگاهی و همچنین در کشور خبر دادند.


 این دانشجویان در بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار جرس قرار گرفت، ضمن انتقاد به عملکرد و سیاست گذاری های مدیران این دانشگاه طی سالهای گذشته و اخیر، از اینکه "بدون در نظر گرفتن صلاحیت های علمی، دانشگاه را به محل آمد و شد نیروهای امنیتی و بسیجی تبدیل نموده و برای آن هایی که در کوچه و خیابان بر روی مردم ما چماق و با توم فرود آورده اند سهمیه های آنچنانی قائل شده و مدارک آنچنانی داده اند"، مسئولین دانشگاه به ویژه عبدالله جاسبی، رئیس کل آن دانشگاه را مورد انتقاد قرار داده اند.


در این بیانیه که واحدهای تهران مركز، كرج، تهران شمال، قزوین، تهران جنوب، تبریز، شهركرد، ساری، تهران شرق، اسلام شهر، رودهن، شهر ری، علوم تحقیقات، رشت، قائمشهر، دزفول، اهواز، مشهد، شاهرود، زنجان، گرمسار، اراك، تهران غرب، ورامین، ارومیه، رباط كریم، آنرا امضا و مشترکا صادر کرده اند، خطاب به مسئولین دانشگاه خاطرنشان شده است که دانشجویان اجازۀ تداوم وضعیت فعلی را به مقامات انتصابی آن دانشگاه نخواهند داد.


گفتنی است مسئولین دانشگاه آزاد با اِعمال شیوه های خشن و غیردانشگاهی، فضای دانشگاه را طی سالهای گذشته به محیطی پادگانی، مرعوب و امنیتی تبدیل کرده و در این راستا، طرح هایی چون تفکیک جنسیتی، کنترل پوشش، وضعیت ظاهری، حضور در تشکل های دانشجویی، و.... را، بهانه ای برای برخورد خشن و امنیتی و انضباطی با دانشجویان قرار داده اند.

ارسال به :