جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ -
- 22 Nov 2019
24 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تداوم اعتصاب غذای دو زندانی کرد در بیجار و وضع نامساعد یک زندانی کرد در کرج

جــرس: بنا به گزارش منابع حقوق بشری، دو زندانی کُرد زندان بیجار علی رغم ضعف جسمانی به اعتصاب غذای خویش که از ۳ مرداد ماه آغاز کرده‌اند، ادامه می‌دهند. همچنین گزارش رسیده است که شهاب الدین ایوری، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان رجایی شهر نیز، در وضعیت نامساعد روحی قرار دارد و دچار افسردگی شدیدی شده است.


به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن اختر سمند زندانی سیاسی کرد و فرشاد کمانگر زندانی عادی که روز دوشنبه ۳ مرداد ماه همراه دو زندانی دیگر از زندان مریوان به زندان بیجار تبعید شده‌اند همچنان در اعتصاب غذا بسر می‌برند.


بر اساس این گزارش، به دلیل عدم حق تماس و ملاقات این زندانیان با خانواده و ۲۴ روز اعتصاب غذا، نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی این دو زندانی شدت گرفته است.


چند روز پیش گزارش شده بود که مسئولین زندان بیجار از ملاقات خانواده‌های چهار زندانی محبوس در زندان بیجار، بنامهای حسن اخترسمند، زکریا خداکرم‌زاده، سیوان باتونه و فرشاد کمانگر که در اعتصاب به سر می برند، جلوگیری بعمل آورده اند.


همچنین هرانا گزارش داده است که شهاب الدین ایوری، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان رجایی در وضعیت نامساعد روحی قرار دارد.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهاب الدین ایوری، فرزند طاهر، اهل روستای آشناک از توابع شهرستان سلماس در آذر ماه سال ۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از دادگاه در اردیبهشت ماه سال ۸۸ به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بود.

این زندانی سیاسی از سوی دستگاه قضایی به پانزده سال حبس محکوم شده است و پس از انتقال به زندان رجایی شهر در وضعیت روانی خوبی بسر نمی‌برد و جدیدا دچار افسردگی شدیدی شده است.


چند روز پیش آژانس خبری موکریان گزارش داده بود که مادح علوی جانی معلم اهل دیواندره و جهانگیر کسنزانی، اخیراً به بند عمومی زندان مرکزی سقز منتقل شده اند.


منابع حقوق بشری همچنین از بازداشت سه دانشجوی کُردِ اهل مهاباد، توسط نیروهای امنیتی در سردشت طی هفته گذشته خبر داده و نامهای آنان را سلیمان وحیدی نیا، علی نادری و ناصر آمان اعلام کرده بودند.


ارسال به :