شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
22 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نامه نصیحت آمیز یک سینماگر ایرانی به ملکه بریتانیا: به جوانان توجه کنید

جــرس: در ادامه واکنش ها نسبت به وقایع دو هفته پیش انگلیس، و تداوم درخواست مقامات و شخصیت های ایران از حکومت بریتانیا بر "خویشتنداری در برخورد با آشوبگران"، یک کارگردان و سینماگر ایرانی نیز با نگارش نامه‌ای خطاب به ملکه بریتانیا، خواستار توجه او به جوانان کشور خود شد.

 

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا داودنژاد در این نامه به ملکه الیزابت دوم با اشاره به اتفاقات اخیر در انگلیس نوشته است: "بچه‌های این روزگار به دلسوزی مادرانه بیشتری نیاز دارند. بچه‌هایی که به افسون تبلیغات دل داده‌اند دائما بیشتر و بیشتر می‌خواهند، اما هر روز جیب‌هایشان را تهی‌تر و تهی‌تر می‌یابند."


این کارگردان ایرانی، درحالیکه موج گسترده ای از فقر و بیکاری و اعتیاد و فرار مغزها و جرم و ناامنی، گریبانگیر جوانان ایرانی است، به ملکه انگلستان نوشته است: "این دنیایی است که ما ساخته‌ایم. بچه‌هایی که بی‌پروا غارت می‌کنند و آتش می‌زنند و به پلیس حمله می‌برند از نیرویی به حساب نیامده حکایت می‌کنند که اگر به کار ساختن آینده نیاید به کار ویران کردن آن خواهند آمد."


در بخش دیگر این نامه آمده است: "چه خوب اگر چنین نیروی سرشاری به سوی ابداع و ابتکار و خلاقیت هدایت شود تا بتواند برای خود و هم‌نسلانش فردایی بهتر بسازد و چه بد اگر شعله‌های این آتش در زیر خاکستر دیروز به بند کشیده شود. بسیاری از آن‌ها که به آینده‌ای بهتر برای بشریت امید بسته‌اند از شما توقع دارند برای بچه‌های عاصی بریتانیا چهره‌ای مادرانه و دستی نوازشگر و بخشنده داشته باشید."


گفتنی است در واکنش به وقایع انگلیس، یکشنبه گذشته نیز، گروهی از لباس شخصی ها و بسیجی ها، مقابل سفارت انگلیس در تهران تجمع کرده و خواستار رعایت حقوق بشر و صدور مجوز برگزاری اعتراضات و اجتماعات مردمی در بریتانیا شدند.


محمود احمدی نژاد نیز چند روز پیش تر، به دولت انگلیس درخصوص "لزوم توقف برخورد با معترضین در جریان ناآرامی های اخیر بریتانیا" هشدار داده و گفته بود به مقامات انگلیسی ‌‌‌نصیحت می ‌كنم رفتار وحشیانه خود را اصلاح كنند و به مردمشان آزادی و فرصت دخالت در امور اصلی جامعه‌ را بدهند."

 


ارسال به :