شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
22 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
با سقوط قذافی سرنگونی دیکتاتورها در منطقه شتاب می گیرد
جرس: جبهه مشارکت اسلامی در بیانیه ای با تبریک پیروزی انقلاب مردم لیبی آورده است: آنچه مسلم است این روند سرنگونی دیکتاتورها در منطقه خاور میانه با سقوط قذافی سریعتر خواهد شد و بتدریج شاهد شکل گرفتن حکومت های دموکراتیک در سایر کشورهائی که مردم آنها دربند هستند خواهیم بود.

 

به گزارش نوروز، در این بیانیه آمده است: آرزوی همۀ آزادیخواهان و اصلاح طلبان این بوده و هست که سران مستبد کشورها قبل از آنکه دیر شود و هزینه بیش از حد بر مردم و کشور خود وارد نمایند به خود آیند و با اتخاذ روشهای اصلاح طلبانه، به فریاد رسای تحول خواهی و دموکراسی طلبی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش پاسخ دهند.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم
ایستادگی و مقاومت مردم لیبی در برابر یکی از خشن ترین رژیمهای تاریخ معاصر به بار نشست و با سقوط رژیم سرهنگ قذافی حلقه ای از حلقه های دیکتاتوری منظقه و عقب ماندگی در جهان اسلام فرو شکست و امید می رود مردم لیبی بزودی با جبران همۀ عقب ماندگی ها و ضعف های تحمیل شده، حکومتی در طراز مردمسالاری همراه با استقلال بنا نهند. آنچه مسلم است این روند سرنگونی دیکتاتورها در منطقه خاور میانه با سقوط قذافی سریعتر خواهد شد و بتدریج شاهد شکل گرفتن حکومت های دموکراتیک در سایر کشورهائی که مردم آنها دربند هستند خواهیم بود.
آرزوی همۀ آزادیخواهان و اصلاح طلبان این بوده و هست که سران مستبد کشورها قبل از آنکه دیر شود و هزینه بیش از حد بر مردم و کشور خود وارد نمایند به خود آیند و با اتخاذ روشهای اصلاح طلبانه، به فریاد رسای تحول خواهی و دموکراسی طلبی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش پاسخ دهند.
جبهۀ مشارکت ایران اسلامی با تبریک پیروزی جنبش آزادیخواهی مردم لیبی به ملت آن کشور، این تحول عظیم را نقطۀ عطفی در روند حاکمیت ملت ها بر سرنوشت خویش و دموکراسی در سایر کشورهای اسلامی تلقی می کند و آرزو می کند این تغییرات باعث بهروزی ملت، پیشرفت کشور و تحکیم استقلال و تأمین منافع ملی لیبی شود.


جبهۀ مشارکت ایران اسلامی
31/5/1390

ارسال به :