دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ -
- 18 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بازداشت و بی خبری از وضعیت سه شهروند کرد اهل ماکو

جـــرس:  سه شهروند اهل منطقه ماکو توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شدند.


به گزارش آژانس خبری موکریان، اسامی این سه شهروند که حدود یک ماه پیش بازداشت شده‌اند خسرو جعفری، ناصر جعفری وابراهیم کچلانی اعلام شده است.


بنا بر این گزارش، تاکنون هیچ علت یا عللی برای بازداشت این شهروندان از سوی مراجع قضائی در ماکو اعلام نشده اما شنیده ها حاکی از آن است که این افراد به همکاری با یکی از احزاب متهم شده‌اند.


براساس گزارش دیگری که از پیرانشهر به آژانس موکریان رسیده دو شهروند اهل این شهر به نام های رحمان قادری و مطلب تسو توسط نیروهای امنیتی دستگیر و روانه زندان شده است.


گفته می شود بازداشت این دو شهروند که در چند روز گذشته صورت گرفته، به اتهام "همکاری با احزاب غیر قانونی" بوده است.


طی روزهای گذشته، منابع حقوق بشری، از تمدید قرار بازداشت موقت سه فعال مدنی کُرد و از اعضای شورای مدیریت انجمن سبز چیا مریوان برای یک ماه دیگر خبر داده بودند.


همچنین هفته گذشته گزارش رسید که حسن اختر سمند زندانی سیاسی کرد و فرشاد کمانگر زندانی عادی، دو زندانی کُرد در زندان بیجار، علی رغم ضعف جسمانی به اعتصاب غذای خویش که از ۳ مرداد ماه آغاز کرده‌اند، ادامه می‌دهند.


همزمان اعلام شده بود که شهاب الدین ایوری، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان رجایی شهر نیز، در وضعیت نامساعد روحی قرار دارد و دچار افسردگی شدیدی شده است.


چند روز پیش همچنین آژانس خبری موکریان گزارش داده بود که مادح علوی جانی معلم اهل دیواندره و جهانگیر کسنزانی، اخیراً به بند عمومی زندان مرکزی سقز منتقل شده اند.


از سرنوشت سلیمان وحیدی نیا، علی نادری و ناصر آمان، سه دانشجوی کُردِ اهل مهاباد، که توسط نیروهای امنیتی در سردشت بازداشت شده اند نیز، خبری منتشر نشده است.ارسال به :