دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ -
- 19 Feb 2018
03 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حذف نظارت استصوابی، آزادی زندانیان سیاسی و تغییر اعضای شورای نگهبان
حذف نظارت استصوابی، آزادی زندانیان سیاسی و تغییر اعضای شورای نگهبان
جرس: جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در نامه ای به رییس مجلس خبرگان با درخواست آزادی زندانیان سیاسی از وی خواسته اند که با تعویض اعضای شورای نگهبان و انتصاب اعضایی از گرایشهای متفاوت زمینه مشارکت همگانی در انتخابات را فراهم کند.به گزارش رسیده به جرس، در این نامه که به امضای فضل الله صلواتی،  سید علی نکوئی،  سید محمود حسینی،  نوروزی، هوشنگ الهام، تیموری، مدنیان ، هاشم جواهری، قدیرزاده، بهزاد حق پناه،  مصطفی مسکین ، مصطفایی،  فتح الله معین،  وطنخواه ، دادخواه و دهها تن دیگر از فعالان سیاسی رسیده،  آنان خواستار حذف نظارت استصوابی شده اند.

ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله مهدوی کنی ( دام عزه )
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

دغدغه انتخاباتهای آتی و مسئولیت الهی و اجتماعی در قبال آن , ما را بر آن داشت که به اختصار خدمت حضرتعالی به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری و جایگاه مسئولیت زای والایی که بر عهده دارید , اعلام داریم که به نظر اینجانبان اصلاحات زیر با قید فوریت انجام گردد تا مردم بدون دغدغه و پیامد در انتخابات شرکت نمایند . بدیهی است مساعدت حضرتعالی برای حل این مشکل و یا بازتابی که این درخواست خواهد داشت می تواند مردم را در تصمیم گیری برای اتخاذ موضع درست در برابر انتخابات یاری نماید.


طرح فرایند انتخابات ( با استفاده از تجربیات دیگر کشورها و بهره گیری از برنامه ها و ابزارهای مورد اعتماد که بکار می برند ) به گونه ایی که حتی رای چند نفر هم قابل خدشه و تردید نباشد .
تعویض تمامی اعضای شورای نگهبان که در انتخابات سال 88 از کاندیدای خاص جانبداری کرده و معلوم شد که ظرفیت بی طرفی را نداشته و انتصاب اعضای جدید شورای نگهبان از گرایش های متفاوت سیاسی و عدم وابستگی به جناح حاکم

آزادی همه زندانیان سیاسی و لغو محکومیت های آنها به دلیل عدم تناسب و انطباق دادگاه های آنها با قانون اساسی و منع تعقیب همه ی اصلاح طلب ها

حذف نظارت استصوابی که انحراف آشکار از سیره انتخابات دوران حضرت امام خمینی (ره) و وظیفه شورای نگهبان در قانون اساسی است و برگشت شورای نگهبان به حوزه نظارتی متداول آن دوران.


تصویب قوانینی که بر اساس آن رد صلاحیت های نابجا قابل پیگیری قضایی باشد و برای عاملان اطلاعات غلط از هر ارگان و یا اشخاصی که باشند جرایم سنگین در نظر گرفته شود و فقط محکومیت های غیر سیاسی , مانع شرکت در انتخابات باشد .


خداوند بر توفیق همه خدمتگذارا ن به ملت بیفزاید


فضل الله صلواتی . سید علی نکوئی . سید محمود حسینی . نوروزی . هوشنگ الهام . تیموری . مدنیان . هاشم جواهری . قدیرزاده . بهزاد حق پناه . مصطفی مسکین . مصطفایی . فتح الله معین . وطنخواه . دادخواه .....


رونوشت :
جناب آقای دکتر لاریجانی , ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جهت استحضارو پیگیری
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی , ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام .
حضرت حجت الا سلام والمسلمین سید محمد خاتمی

ارسال به :